e-gebelik.net Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sık Kulananlara Ekle Soruları Cevaplıyor
   
Cinsellik
 

 
 

 

Rüyalar Ve Cinsellik
 

Eski çağlardan günümüze dek insanların büyük merak konularından biri rüyalar. Uykuya daldığımızda açılan o gizemli kapının ardındakiler, din adamları, psikiyatrist ve psikolog, sosyolog ve nörologlar için önemli bir araştırma alanı olmuş. Rüyaların bu kadar merak uyandırmasının elbette en önemli nedenlerinden biri, geleceği bilme arzusu. Bu gizemli dünyayı anlamak ve anlatmak için derlenmiş kitapların sayısı bile bu alandaki ilgiyi ortaya koyuyor.
Günümüzde de rüyaların gelecekten haber verdiğine inananların oranı hiç de az değil.  Ancak hangi yönden bakılırsa bakılsın sonuçta rüyaların ne anlattığı insanların çoğunu ilgilendiriyor.

Aslında rüyalar uyku sırasında oluşan bir tür metal aktivitedir. Bu aktivite, çok basit düşünce veya imajdan çok canlı görüntülerin, yoğun fiziksel aktivitelerin içerdiği hikayelere kadar değişkenlik gösterebilir. Rüya görme aktivitesi gece boyunca devam edebilir. Uzun yıllardır, rüya görmenin sadece REM dönemi (her 90 dakikada bir oluşan bir uyku evresi olup hızlı göz hareketlerinin yoğun beyin aktivitelerinin ve fizyolojik aktivasyonundan oluşan bir uyku evresidir) olduğu düşünülmekteydi. Günümüzde ise rüya görmenin uykunun bütün evrelerinde olabileceğini sadece rüyaların yoğunluğunun ve canlılığın değişebileceğini bilmekteyiz. Örneğin rüyalar uykunun başlangıcında veya kısa şekerlemelerde de olabilmektedir. Fakat özellikle uykunun ileri dönemlerinde, hızlı göz hareketlerinin olduğu zaman daha detaylı ve fazla aktivitenin olduğu bilinmektedir.
Rüyalar konusunda en sık sorulanlar ise;Halk dilinde rüyalar ne anlama geliyor? Psikologlar rüyaları nasıl yorumluyor? Farklı psikiyatri ekollerinn yaklaşımı nasıl? Psikiyatrik tedavide rüyalar nasıl kullanılıyor? İslam dini rüyalara nasıl bakıyor?

Rüya Hatırlama Nedir?

Birçok insan rüyalarını hatırlamaz. Laboratuar çalışmaları da göstermiştir ki,hemen hemen herkes rüya görür fakat birçok kişi uyandıktan sonra rüyalarını hatırlamazlar. Bazı basit yöntemlerle rüya hatırlama geliştirilebilir. Örneğin uyanma saatimizi değiştirerek,kalkar kalkmaz gördüğümüz rüyayı hatırlamaya çalışarak,gördüğümüz rüyaları yazarak veya bir arkadaşımıza anlatarak olabilir. Sadece göremediğimiz rüyayı hatırlamaya çalışmak bile rüyalarımızın hatırlamayı kolaylaştıran bir yöntemdir.

Rüyaların Kaynağı Nedir?

Uyku ve rüya araştırmacıları için rüyalar halen çözülememiş bir konudur. Rüyalar genel olarak günlük yaşadıklarımız üzerine kuruludur. Gerçekte tipik olarak rüyalar daha çok bir gün önce yaşadığımız olaylarla ilgili,birbiriyle bağlantılı olmayan olaylar zinciridir. Son zamanlarda,araştırmalar göstermektedir ki,yaşlı kişilerde 50-60 yıl önce yaşanan olaylarla ilgili olabilmektedir. Yaş,cinsiyet,kültür ve sosyal faktörler dahi farklılıklar rüyalarımızı etkileyebilir. Örneğin küçük çocukların rüyalarında daha çok hayvan figürleri yer almaktadır. Kadınlar rüyalarında daha çok sözel iletişim kurarlarken erkeklerde ise daha fiziksel agresyon ve kızgınlık hisli rüyaları daha sonra devam edebilir. Fakat rüyaların iki özelliği bu araştırmayı kısıtlamaktadır.

Rüyalar Faydalı Mıdır? Ne Gibi Sakıncaları Vardır?

Rüya görmek doğal bir olay olup onları hatırlamanın hiçbir sakıncası yoktur. Gerçekte, rüyalarda gördüğümüz değişik,tuhaf imaj ve görüntüler yararlı olabilir. Bazen bu imajlar sayesinde yaratıcı fikirler üretebiliriz. Birçok sanatçı ve yazar rüyalarında gördükleri imajları ve hikayeleri çalışmalarında kullanmaktadırlar. Gene birçok bilim adamı da rüyalarındaki fikirleri çalışma hayatlarında kullanabilir. Rüyalarımıza dikkat etmek aynı zamanda kendi bilincimizin gelişmesinde de faydalı olmaktadır. Fakat,belli sembollerin belli anlamlara geldiğini yazan rüya ile ilgili kitaplar tamamen bilimsel olmayan spekülasyonlardır. Her kişi, kendine özgü rüya yorumuna sahiptir.

Rüyalar Psikiyatride Nasıl Kullanılmaktadır?

Rüyalar, biyolojik psikiyatrinin bu derece gelişimine değin psikiyatride önemli yer işgal ediyordu. Her bir rüya tek tek ele alınıyor, bilinç altı ile ilişkisi aranıyordu. Oysa güncel olaylar da rüyalarda işleniyor. Rüyaları anlamak için geliştirilen evrensel bir dil var. Ancak kişi için nasıl bir anlam taşıdığı önemli.Psikiyatristlerin büyük bir bölümü rüyaları sorgulamaz, bunu psikanalistlerin işi olarak görürler. Kişi tekrarlayan rüyalarını dile getirdiğinde ya da travmatik olay yaşamışların rüyalarına dikkatimizi yönelttiğimiz doğru. Bazen de uyku bozuklukları ile ilişkili olarak rüyalar teknik anlamda sorgulanır.

Sigmund  Freud ‘a  Göre Rüyalar Ve Cinsellik, Rüyaların Yorumu;

Psikoanalizin kurucusu Sigmund Freud rüyaları bilinçaltına giden bir kral yolu olarak tanımlar. Ona göre toplumsal baskıyla bilinçaltına ittiğimiz tüm duygu ve düşünceler uyku sırasında ortaya çıkar. Psikiyatrist Carl Gustav Yung ise, rüyaların sadece kişisel bilinçaltı değil, kollektif ortak bir bilinçaltının sonucu olduğunu savunur. Ona göre binlerce yıl önce yaşamış atalarımızın korku, istek ve ihtiyaçları da bugün rüyamıza girebiliyor. Yüksekten düşme rüyasının temeli, aslında yüzyıllar önce vahşi hayvanlardan kaçarken uçurumdan düşme endişesi yaşayan atalarımızın yaşadığı korku. Freud’un rüyalara getirdiği cinsel yorumlardan bazıları ise;
Ağaç: Sabit fikirlilik. Ağaç gövdesi erkeği, dalları kadını simgeliyor.
Ata binmek: At cinsel isteği, ata binmek karşı cinse dokunma isteği.
Böcek: Bilinçaltı cinsel istek.
Çanta: Güzelse ruhsal rahatlık ve cinsel doyum.
Çiçek: Bekaret, bekaretle ilgili problemler.
Dağ: Korunma, rahatlama arzusu.
Diş: Kadın görüyorsa çocuk arzusu. Dişler dökülüyorsa bilinçaltı kendini cezalandırma.
Düşmek: Moral bozukluğu.
Eski sevgili: Eskiye özlem.
Ev: Korunma isteği, sıcaklık.
Hava: Havanın durumu ruh halimizi yansıtır.
Hırsız: Korku
Kedi Köpek: Kedi kadını, köpek erkeği simgeler. Köpek yavrusu ise çocuğu.
Kuş: Erkek cinselliği.
Manzara: Sevilen kişiye özlem.
Mezar: Geçmişe, kaybetiklerimize duyulan özlem.
Otomobil: Cinsel istek; otomobil duruyorsa, benzini bitmişse cinsel isteksizlik.
Ölmek: Başkalarına karşı suçluluk duygusu.
Para: Her konuda güçlülük.
Seyahat: Evden ayrılıp, kendi ayakları üzerinde durma isteği.
Sınav: Eski günlerin özlemi.
Silah: Kızgınlık.
Su: Suya girmek, yüzmek ana rahmindeki suyla bağlantılı. Kişinin geriye dönme isteği, annesinin yanında güvende olma arzusu.
Şeytan: Kadın için cinsel istek.
Tren: Aile temsili.
Tuvalet: Cinselliği çirkin görenlerin gördüğü rüya.
Uçak: Erkek cinselliği.
Uçmak: Gençler görüyorsa cinsel istek duyması.
Yılan: Cinsel yaşamda mutsuzluk.
 

Sigmund  Freud ‘a  Göre Rüyaların Cinsel Objelerdeki Karşılıkları Ve Yorumları

 

 

 

Freud’un “tipik düşler”i ve geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları.

 

Tipik Düşler

 

Freud'un Yorumu

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Sevilen bir kişinin ölmesi

O kişinin ölmesi isteği (ölüm için düşte üzüntü oluyorsa)

Sevilen bir yakının geleceği haberidir.

Yüzme

Genel olarak regresyon yerine geçenidir

Huzur, rahatlık, başarı, zevk ve mutluluk demektir.

Diş sökülmesi

Kastrasyon anksiyetesi ya da eşcinsel eğilimleri temsil eder

Bir ölüm haberi gelecek demektir.

Uçma ya da düşme

Çocukluktaki hazlardan köken alır. Bütün olarak uçma ereksiyon yerine geçenidir. Düşme de cinsel arzuyu belirtir.

Rüyasında uçtuğunu gören kimsenin hayatında zevk verici olaylar görülecektir. Uçarken korkan kimse için ise sorunlar var demektir. Yüksekten düşen kimse eşinden boşanıp başka bir eşle evlenecek demektir.

Bir treni kaçırma

Ölüm korkusu ile başetme düşü

Trende olduğunu gören kimse durup dururken sıkıntıya düşer.

Yangın

Çocukluğunda enürezisi olanların o hazzı tekrarlama arzusunun doyumudur

Ev ya da benzer bir şeyin yandığını görmek dert ve sıkıntıların yok olacağının habercisidir.

Sınav düşleri

Ceza düşlerine örnektir. Eğer sınav bir bitirme sınavıysa kastrasyon anksiyetesine karşı savunma düşleridir

Geçici sıkıntı, beklenmedik ani bir sıkıntı demektir.

 

 

Freud’un düş kuramında “penis” yerine geçen semboller ve karşılıkları

 

Semboller

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Bıçak

Elinde bıçak olduğunu gören kimse güçlenir. Keskin bıçak başarıdır, kör bıçak başarının uzunca bir süre engelleneceğine işarettir. Bıçağın kırılması ise gücün yitimi ve yenilgidir.

Kama

Güç, kuvvet, azim ve cesaret demektir.

Kılıç

Elinde parlak bir kılıç olduğunu gören kimse çok güçlenir. Rüyasında parlak güzel bir kılıç gören kadın ise iyi bir erkekle evlenecek demektir.

Ateşli silahlar

Güç kuvvet, nüfuz, üstünlük, başarı ve ündür. Elinden silahını düşüren başarısız olacaktır.

Kalem

Kalem tuttuğunu gören kimse çok işe yarayacak bir şey öğrenecektir. Kalemin ucu kırıksa ya da yazmıyorsa bir fırsat ziyan olup gidecektir. Kalemin aniden kırılması da işler altüst olacak demektir.

Kravat

Erkek için iş sahibi olmak, eğer iyi bir işi varsa evlenmek demektir. Kravatı çıkarmak ise ayrılık demektir. Bir erkek bir dükkandan birkaç kravat birden satın aldığını görürse türlü gönül maceralarına atılacak demektir.

Şemsiye

Kapalı şemsiye iyi bir iş demektir. Açık şemsiye ise büyük güven demektir. Açık şemsiyenin aniden yırtılması ya da delinmesi ise işlerin ters gideceğinin ifadesidir.

Karmaşık makinalar

Çalışan makinalar işlerin kolaylıkla hallolacağının, zorluklarla karşılaşılmayacağının habercisidir.

Fıskiye

Fıskıyeden sular fışkırdığını görmek sevinçli bir haber demektir. Bu kişi aşık ise sevgilisiyle çok mutlu olacak demektir. Fışkıran sular rüyayı göreni ıslatıyorsa, ani ve ateşli bir aşk başlayacak demektir. Sular akmıyor ise beklenen haber engellenecek ya da ertelenecektir.

Yılan

Her türlü yılan düşmandır. En zehirlileri ise en tehlikeli düşmanlardır. Rüyasında yılan gören çevresine iyi bakınmalı dostu ile düşmanını iyi ayırmalıdır.

Kayalıklar

Kaya zenginlik, üstünlük, önemli mevkii demektir. Ancak birisinin üzerine kaya attığını görmek o kişiden bir kötülük geleceği ve aşağılanacağı anlamını taşır. Üstündeki kayayı kaldırıp atarak ayağa kalkan kişi ise tanınmış üstün birisini yenerek onun yerine geçecek demektir. 

Şapka

Başa giyilen her türlü şey, hayırlı iş, kısmet ve evlilik olarak yorumlanır.

Anahtar

Yeni bir umut, yeni bir fırsattır. Bir anahtarı kilite sokmak yaşamın iyi şekilde değişeceği anlamına gelir. Bir deste anahtar birden fazla iş demektir. Bir genç kız kendisine uzatılan anahtarı alırsa bir yuva kurar. Parlak temiz bir anahtar başarılı ve genç bir eştir.

Çocuk

Güzel bebek iyi bir haberdir, cılız sıska ve sevimsiz bebek kötü bir haberdir. Ölü bebek iyi değildir. Ağlayan bebek ise sevilen kişiden duyulacak güzel sözlerdir.

3 rakamı

Bolluk berekettir. Bilgili, akıllı, dışa dönük, önemli varlıklı birini temsil eder.

Burun

Güzel renkli ve iyi burun sağlık demektir. Burnunun küçüldüğünü ve renginin siyahlaştığını gören kimse ise sıkıntıya düşer. Rüyasında burnunun birden bire çok büyüdüğünü görmek ise yapılanlar ya da söylenen sözler nedeniyle güç durumda kalmak demektir.

 

 

Freud’un düş kuramında “vulva” yerine geçen semboller ve karşılıkları

Semboller

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Kutu

Güzel bir kutu her bakımdan kendisine uygun bir eştir. Güzel renkli, süslü bir kutu alan erkek çekici beğenilen güzel bir kadınla evlenecek demektir. Sade fakat düzgün ve sağlam bir kutu alan ise dürüst ve yuvasına bağlı bir kadınla evlenecek demektir.

Şişe

Mal mülk yakın akraba eş olarak yorumlanır. İçinde şurup şerbet olan şişe hayırlı eştir. Boş şişe temiz ise yeni başlayacak güzel bir iştir. Dolu ve güzel bir lavanta şişesi bekar erkekler için mutlu bir evlilik demektir. Şişenin çatlaması evlilikte sorun olacak demektir.

Kap

Boş kap henüz gelmemiş kısmettir. Dolu kap daima daha iyi sayılır. Bir kaba güzel bir şeyler koymak iyi bir evliliktir. Kaptaki şeylerin dökülmesi ise ayrılık demektir.

Sandık

Kısmettir. Kapağı açık bir sandık pek çok kişinin yararlanacağı bir kısmettir. Temiz, sağlam tahta sandık alan bekar bir erkek çok dürüst, temiz ve iyi birisiyle evlenir.

Kuyu

Kuyu kazmak sıkıntılı bir iştir, ancak kazılan kuyudan su fışkırması kısmettir. Kuyudan su içmek de kısmet demektir. Bir kuyuya tulumba taktığını gören bir kişi hem kendisinin çok yararlanacağı hem de başkaları için de iyi işler yapacak demektir.

Cep

Çok cepli bir elbise giymek çok yerden teklifler geleceğini gösterir. Cep erkekler için yeni işler kadınlar için evlenme teklifi olabilir.

Kapı

Kapı görmek hayırlıdır. Bir kapıyı açan iyi bir iş bulur. Kapı kendi kendine açılırsa yorulmadan rahata erer. Kapıyı bir anahtarla açıp girenin istediği gibi bir evi olur. Bekar erkekler için sağlam temiz bir kapı mutluluk verecek hayırlı bir evliliktir.

Ayakkabı

Elde ya da dükkandaki ayakkabılar hayırlı bir iş olabilir. Ama ayağa ayakkabı giymek özellikle eski ve biçimsiz ise büyük sıkıntı demektir. Ama ayakkabı şıksa ve bir kadın giymişse, ayağa yakışıyorsa, bacaklarda güzel duruyorsa iyi ve yeni bir iş olabilir.

Terlik

Terlik hafif sıkıntıdır. Yalnız evde otururken ayağında şık bir terlik olduğunu gören kişi eşi ile iyi bir ilişkisi olacak demektir. Bu bekar bir kadın ise evlenecek demektir.

Çiçek

Kısmet, ferahlık, güzel haber mutluluk huzur demektir. Çiçeklerin saf temiz aşkla da ilgisi vardır. Kırmızı çiçekler de ateşli aşk maceralarını, beyaz çiçek saf aşkları, pembe çiçek evlilik teklifi geleceğini gösterir. Kurumuş ya da solmuş çiçekler düş kırıklıklarını haber verir. Başına çiçek tacı takan bir erkek hemen evlenir. Çiçekler içinde gezinen bir kimse büyük mutluluk yaşayacak demektir. Çiçekleri sulayan bir kişi ise hem başkaları için hayırlı bir iş yapar hem de kendisi de bu sayede çok sevinir. 

Çocuk

Güzel bebek iyi bir haberdir, cılız sıska ve sevimsiz bebek kötü bir haberdir. Ölü bebek iyi değildir. Ağlayan bebek ise sevilen kişiden duyulacak güzel sözlerdir.

Orman

Güzel bir ormanda dolaştığını gören kimsenin bütün düşleri gerçekleşecek demektir.

Kilit

Kilit rüyaları da anahtar rüyaları gibidir. Bir kapıdaki kilidi açmak iyidir. Ancak anahtar kilitte dönmezse ortaya ani bir sorun çıkacak demektir. Anahtar kilitte kırılırsa da kişi işleri yüzünden zor durumda kalacak demektir. Sıra sıra kilit açan bir kimse büyük başarı ve üne kavuşacaktır.

Ocak

Gürül gürül yanan bir ocak, başarı bir iş ve bol paradır. Bir ocağın sönmesi işte kriz, yuvada kısıntı demektir.

Mağara

Gizli esrarlı olaylar demektir. Karanlık bir mağaraya giren kişi içinde bir şey bulursa sıkıntıya düşecek demektir. İnsan üstüne vazife olmayan bilmediği şeylere kalkışmamalıdır. Bir mağaraya girip kaybolan kimsenin hayatı altüst olur. Bir mağaradan diğerine geçen, yani iç içe mağaralar gören kimse pekçok şey öğrenir, olgunlaşır.

 

 

Freud’un düş kuramında “uterus”, “kadın” ve “göğüs” yerine geçen semboller ve karşılıkları

 

Uterus Sembolleri

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Dolap

 

Hiç bilinmeyen denenmemiş konu ya da iştir. Bir dolabın kapağını açan kimseye yeni bir iş önerilecektir. Dolaba eşya asan ya da yerleştiren kişi istediği işe sahip olacaktır. Bir genç kız için içi dolu dolap bir aileye gelin gitmek demektir.

Fırın

Ekmekle dolu bir fırın bolluk ve bereket demektir. Fırında pişirilenleri yakmak ise işte ve aşkta kuşku, kıskançlık olarak yorumlanır.

Bahçe

Renk renk çiçekli ve yeşillikli bir bahçede dolaşan kişi iş, para ve aşkta başarıya erişir. Ancak bahçedeki çiçekler kurumuş ya da herşey yıkılmış ise bir düş kırıklığı olacak demektir. Bahçeyi sulayan bir kişi ise hem başkaları için hayırlı bir yapar hem de kendisi de bu sayede çok sevinir.

Kadın Sembolleri

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

 

Kitap

Yeni bir kitap okumaya başlayan kişinin hayatı tamamen değişir, daha düzenli ve daha güzel olur. Ancak kitap pis ve yırtıksa daha önceki eski bir kötülükten dolayı kişi güç durumda kalır. Bir kitabı onarmak ciltlemek ya da yapıştırmak geçmişteki hatalardan ders almak demektir. Bir kitaplığa girdiğini gören bir kimse de deneyim kazanacak ve olgunlaşacaktır.

Kağıt malzeme

Temiz, boş bir kağıt alan kişi  hemen feraha çıkar. Kirli, yazılı ya da buruşuk bir kağıt alan kişi ise sorunlar yaşayacak demektir. Bir kağıdı yırtıp atmak önemli bir bağı koparmak demektir, evliler için bu bir boşanma da olabilir.

Tahta malzeme

Hayırlı iş, bolluk ve bereket demektir.

Sofra

Temiz sofra kişinin hem iş hem de aşkta iyi durumda olacağının göstergesidir. Başkasının evinde bir sofraya davet edilen erkek iyi bir evlilik yapacak demektir. Rüyasında bir sofrayı toplayan hayatında önemli bir değişiklik yapacaktır.

Midye

Haram kazanç, yakışıksız ilişki, aşk rezaletidir. Midye tava seksle ilgili bir ilişkidir, dedikodulara yol açacaktır.

Göğüs Sembolleri

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

 

Meyveler

Kısmet ve güzel olayların habercisidir. Ancak pörsümüş ve kurumuş meyveler da düş kırıklığı demektir.

Elma

Elma güzel renkli ve taze ise kısmet, bolluk başarı demektir. Elma toplayan ve yiyen kimse kısmete kavuşur. Ancak elma çürükse kısmet sanıldığı kadar sevindirmeyecektir. Bekar bir erkek kırmızı bir elma alır ya da yerse evlenecek demektir. Ancak elma çürükse ya da içinde kurt varsa bu evlilik mutluluk getirmeyecektir. Rüyasında buruşmuş, rengi kararmış elma yediğini gören erkek huysuz bir kadınla evlenecektir. Rüyasından birden fazla elma yediğini gören erkeğin başından birden fazla evlilik geçer. Elmayı kendi seçip dalından koparan erkek kendi istediği bir kadınla, bakkaldan alan erkek eş dost vasıtasıyla bulunan bir kadınla, tabakta hazır olarak gören de ailesinin bulduğu kızla evlenecektir.

Şeftali

Şeftali almak bekar bir erkek için zengin bir kadınla evliliktir. Çiçek açmış şeftali ağacı da aşkta sevinç ve mutluluktur. Bir şeftali ağacına dayanan kimse bir kadından destek alır.

Balkon

Huzur ferahlık rahatlık demektir. Mermerden geniş  bir balkonda sevdiği kişi ile oturan kimsenin aşkta talihi çok açıktır. 

 

 

 Freud’un düş kuramında “cinsel eylem”, “mastürbasyon”, “ereksiyon” ve “kastrasyon anksiyetesi” yerine geçen semboller ve karşılıkları.

 

Cinsel eylem Sembolleri

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Anahtarla kilidi açmak

Anahtarı bir kapıya sokmak yaşamın iyi şekilde değişeceği anlamına gelir. Anahtarla bir kapıyı açmak türlü kısmet demektir. Ancak anahtar kilitte dönmezse ortaya ani bir sorun çıkacak demektir. Bir genç kız kendisine uzatılan anahtarı alırsa bir yuva kurar. Anahtar kilitte kırılırsa da kişi işleri yüzünden zor durumda kalacak demektir.

Ata binmek

Ata binmek kısmet, başarı, mutluluk demektir. At büyük ve güçlü ise daha iyidir. Zayıf at mutluluğun da küçük olacağını gösterir. Ata binen genç kız herkesin beğendiği fevkalade birisi ile evlenir. Atın ölmesi ise özellikle evde ciddi sorun olduğuna işarettir.

Yemek yemek

Müjde, kısmet, para mal ya da evlilik demektir. Ekşi yemek yiyen haram sayılacak bir kısmet alır. Tatlılar ve güzel yemekler ise evlilik demektir.

Dans etmek

Hatalı düşünce ya da duygular yüzünden gelecek sıkıntı ve güçlükler demektir. Dans ettiğini gören kişi güç durumda kalır. Birisi ile dans etmek söylentilere neden olacak bir ilişkidir. Kalabalıkta dans etmek de duyulacak ve insanı güç durumda bırakacak maceradır.

Merdivenden inip – çıkmak

Merdivenden çıkmak başarılı olmak rahata kavuşmaktır. Tahtadan yapılmış bir merdiven hayırlı, helal bir kısmettir. Merdivenden düşmek ise daima başarısızlık statü yitimi demektir.

Mastürbasyon Sembolleri

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Müzik aleti çalmak

Müzik aleti çalan kimse kendi gayreti ile başarıya gidecektir.

Piyano çalmak

Rüyasında piyano çaldığını ve bundan güzel sesler çıkardığını gören insan bekarsa sevgilisi ile ilgili bir durum yüzünden mutlu olur.

Ereksiyon Sembolleri

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Balon

Balon gören kimse aklından hiç geçmeyen bir durumla karşılaşır. Balon satın alan kimse bu başarısı için kıskanılır, balonla uçan kimse ise eski yaşamından sıkılmış değişiklik istemektedir.

Uçmak

Uçtuğunu gören kişinin hayatında zevk verici olaylar olacak demektir. Rüyasında uçup bir dama konan kimse bekarsa evlenir. Uçarken durup boşlukta oturduğunu, yattığını gören kimse için artık dert keder yoktur.

Kastrasyon anksiyetesi

Geleneksel rüya tabirlerindeki karşılıkları

Saç dökülmesi

Saçının döküldüğünü gören kimse birden dertlenir.

Saç kestirilmesi

Ya uzun yola gidecek demektir ya da işiyle ilgili bir sıkıntı olacaktır. Saçlarını dibinden kestiren, kazıtan erkek işiyle ilgili bir duruma sıkılır.

Kör edilme

Rüyasında kör olduğunu gören kimse aşkla ilgili büyük sıkıntı alır.

 

 

 

 

 

 

                                                         Geri 

 
Kadınlarda Ve Erkeklerde Masturbasyon
Merak Edilen Cinsellik
Uykusuzluk Ve Kabuslar
Cinsel Sapkınlıklar, Hastalıklar 
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Erkekte Erken Bosalma Impotans
Merak Edilen Cinsellik Kadin Hastaliklari Youtube Görüntleri Videolari Canli Görüntü Yayin Tv Ani
Kadinda Erkekte Escinsellik, Lezbiyenlik
Kadinda masturbasyon, Erkekte masturbasyon
Hamile, Gebe Kalma Için cinsellik,yöntemler tedaviler
Ilk Gece ,Zifaf, Gerdek, Kizlikzari ve Cinsellik
Meme Kanseri, Agrisi Teshis Ve Tedavisi, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum, Kadin Sagligi Muayenesi)
Sezeryan (Sezaryen) Resmi, Görüntüsü,Youtube Sezaryen Videosu Görüntüsü Youtub Sezaryan video
Dogum Resimleri Görüntüleri Ani, Fiyatlari Ücretleri Hastanesi, Fiyat Bilgileri, Ücretlendirme
Cinsel Uçuk Genital Herpes,Tedavi Edilmeli Mi Gerekli Mi Gereksiz Mi, Yapilmali Mi? Olmali Mi?Nasil
Genital Sigiller, Genital Sigil Tedavisi Gardasil HPV Rahim Kanseri Asisi Kondilom, HPV, Sigil Virüs
Bartolin Absesi, Bartholin Kisti Operasyonu
Vajina Mantar Enfeksiyonu, Akinti Kasinti
Kadin Hastaligi Olarak Vajinal Akinti
Sivilceler, Sivilce, Akne Tedavisi
Kadinda Tüylenme, Tüy Artisi
Endometriozis Belirtileri Tani Ve Tedavisi
Simir ( Pap Smear) Degerlendirilmesi, Cin 1, 2, 3, Ascus
Kolposkopi, Biopsi, Konizasyon Ve Kürtas ücretleri, fiyatlari, parasi ve hastanesi
Kisirlik, Gebelik Ve Miyom, Myom Tedavisi
Idrar Kaçirma , Tutamama Ve Jinekolok Ameliyati
Hamilelik, Gebelik ve Yumurtalik Kisti, Gebelik Hamilelik te Yumurtalikta kist tedavisi
Çikolata kisti ,Endometriyoma Ve Endometriyozis,Çukolata kisti ameliyati laparaslopi
Kadin Dogum Kanserleri ,Jinekolojik Kanser Tedavisi
Laparaskopi, Kist ve Kisirlik Tedavisi
Adet Hijyeni Ve Genital Bakim
Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Jinekolog Ve Kadin Dogum Uzmani Muayenesi Adresleri
Jinekolojik Muayene Ve Jinekolog,Jinekolok seçimi nerede, nasil , ücreti, fiyati ve parasi
G Noktasi ve Orgazm,Vajina Estetigi, Labioplasti Vajinoplasti Ameliyati Nasil Ne sekilde Nerede
Memede fibrokistik hastalik
Kordon dolanmasi (fotograflari görüntüleri resimleri) youtube video, yutup vidyo görüntüsü ani
Yumurtalik kisti tani ve tedavisi
Gebelikte uyku pozisyonu, Bebegim Nasil Rahat Eder?,Nasil Daha Saglikli Olur?
Erkelerde dogum kontrol asisi,Uygun Mu? Güvenilir Mi, Olmali Mi,Ne Sekilde Nezaman Nasil Takilir
Genital enfeksiyonlardan korunma yollari , Hamilelik Ve Gebelik Hijyeni Korunma Ne Sekilde Nasil
Gebede , Hamilede Düsük tehdidi , Gebe Hamile Takibi Kontrolu , Belirtileri
Smear testi nedir ,ne zaman
Hormon yerine bitkisel tedavi
40 yas üstü kadinlarda korunma, kimyasal gebelik, bozulmus gebelik ve bos gebelik nasil olusur?
Rahim agzinda yara ,yakma dondurma lazer tedavisi, resim ve görüntü, youtube yutube video tv
Hizli gebe kalmak için uygulamalar, hamilelik gebelik belirtileri ne olabilir? Hamile Ve Gebe Kalma
Adet düzensizligi sekilleri
Gebelikte Hamilelikte bulanti,kusma ,uyusma, ödem , karincalanma, mide yanmasi ,reflü belirtileri
Dogum kontrol haplari , Gebelikten Hamilelikten Korunma Istememe ,Yöntem
Miyom belirtileri ve tanisi ,myom tedavisi, nerede nasil ne sekilde Ve ne zaman yapilir
Cinsiyet belirleme ,Seçimi Tayini, hamilelik ve gebelik öncesi cinsiyet seçme,Çin Takvimi
Sezeryan mi? Normal dogum mu? Sezaryen Görüntüleri Resimleri Canli Ani Youtube Video Yutub
Gebelikte hamilelikte cinsel iliski ve birlesme pozisyonlari, güvenli mi? ne sekilde olmali
Polikistik over sendromu nedir ? Ultrasonografi ,Kadin Sagligi , Jinekoloji Ve Kadin Hastaliklari
Kizlik zari muayenesi, Kizlik zari hakkinda bilgiler
 
  Hafta hafta gebelik, ay ay hamilelik gebelik, gün gün gebe hamile takibi muaynesi ve tetkikleri
Gebelerde Hamilelerde Cinsel Iliski Ile Geçen Hastaliklar, Gebelik,Hamilelik Enfeksiyonlari
Gebe Hamile Muayenesi Takibi, Ne zaman, Nasil, Ne Sekilde Yapilir, Gebelik Hamilelik Dogum takibi
Kürtaj Hapi, Düsük Ilaci, kürtaj yapan doktorlar hastaneler klinikler, sik kürtaj, ard arda kurtas
Genetik Danisma,Perinatolojik Inceleme nerede nasil ne sekilde hangi hastane doktor klinikte yapilir
Agrisiz dogum, Epidural Anestezi, Dogum Ani, Sezeryan Ani, Sezaryan Ani, Sezaryen Ani Video
Spiral (Ria) Yöntemi Ile Korunma, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum) Kadin Sagligi Merkezi Muayenesi
Lohusalik (Logusalik), Üstüne Görme, Üste Görme, Dogum Sonrasi Kürdaj ( Kurtaj, Kurdaj,Kürdas)
Sünnet, Yenidogan Sünneti, Dogum Sonrasi Sünnet Ve bebek bakimi
Gebelik (Hamilelik) Takvimi, Gebelik Hesaplayicilari, Hamilelik Hesaplayicilari Hesaplayicisi Hamile
Ne Zaman Gebe, Nasil Hamile Kalabilirim?
Spermiogram, Sperm Bozuklugu Kisirlik Tetkikleri,Kisirlik Tedavisi (Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji)
Varikosel Ameliyati, Tedavisi
Çocuk Istegi ,Sik Sorulan Sorular
Erkekte Kisirlik, Erkek Kisirligi
Tüp Bebek, IVF, Mikroenjeksiyon, Yumurtalama Takibi ,Asilama Yöntemleri, Kisirlik Tedavisi
Asilama,Iui, Kisirlik Tedavisi
Kisirlik, Bebek Istegi Tetkikleri
Kadinlarda Kisirlik Nedenleri
Detoks Beslenme,Uzun Saglikli Yasam
Vitaminler Genel Bilgi, Diyet (Diet) yapma
Osteoporos, Kemikerimesi Ve Beslenme
Osteoporoz, Kemik Erimesi, Menapos Ve Kadin Hastaliklari Takibi Bitkisel Dogal Tedavi
Menopozda Kanama Kürtaj, Ne Zaman, Nasil Ne Sekilde -- Youtube Videolari, Görüntüleri Resimleri
Menapozda Cinsel Yasam , Cinsellik beslenme ve spor, Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji
Kadin Sagligi ,Unutkanlik, Alzheimer Bunama Hastaligi ve Menepoz
Menopoz , Menapoz Nedir
Cinsel Isteksizlik, Sogukluk, Hamilelik Gebelik Ve Cinsel Isteksizlik
Iktidarsizlik, Impotans, Sertlesme Bozuklugu
Bebek ve Cinsiyeti Kiz mi,erkek mi? Hamilelik Gebelik Ve Cinsiyet Meragi, Ne Zaman Kaçinci Hafta
Gebe kalma korkusu sehir efsaneleri
Genital Sigiller ,HPV Asisi Ve Kanser
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi resimleri youtube video vidyo görüntüleri görüntüsü izle
Anne karninda müzik
Suda dogum ,youtube video canli görüntüleri, youtub vidyo görüntüsü ve canli ani,nasil nerede, kim
Dogumda, Sezeryanda ( Sezaryen , Sezaryan) Kordon Kani
Seasonale ,yeni korunma yöntemi
Vajina Estetigi Ve Cinsellik
 

Yakında e-jinekolog.com sitemizde
doğum, ameliyat youtube video
RESİMLERİ
FOTOĞRAFLARI
VİDEOLARI
GÖRÜNTÜLERİ

solmenu.jpg
anasayfa
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Otomatik_Hesaplayicilar
   ! Yasal Uyarı !

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.net

Google Plus +