e-gebelik.net Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sık Kulananlara Ekle Soruları Cevaplıyor
   
Cinsellik
 


 

Kızlık Zarı , Hymen

 

Kızlık zarı veya diğer adı ile Hymen (Himen) bizim toplumumuzda da olduğu gibi sosyal yaşantıda önemli bir anlam taşımaktadır . Hymen aslında yunan mitolojisinde evlilik tanrısına verilen addır. Eski yunanda gerdek gecesi  bu tanrıya adandığı için kızlık zarına Hymen denirdi. Toplumlarda  tarihten bu yana saflığın ve el değmemişliğin sembolü olarak bilinen hymen ( himen diye de adlandırılır, kızlık zarı ) günümüzde gelişmiş ülkelerde  gittikçe artık eski önemi ve anlamını kaybetmektedir.Bizim toplumumuzda en çok merak edilen ve doktora sorulan konulardan da  biridir.

Kızlık zarı nerededir? Yapısı nasıldır?

Kızlık zarı nedir? tabii ki  ayrı bir organ değildir. Vajinanın oluşumu sırasında embriyolojik dönemde gelişen bir deri kıvrımıdır. Çocukluk çağında sert ve kalın olan hymen, ergenlikte ve  ilerleyen yaş ile hormonların etkisi  sonucu yumuşayıp esnemektedir.Ön yüzü deri karakterinde arka yüzü mukoza ile kaplıdır. 

Kızlıkzarı girişten yaklaşık 1.5 cm içerde bulunmaktadır ve bu ince perdenin ortası adet kanının akması için açık ve deliktir ve  vajina girişini tamamen kapatmaz.Bu deliğin şekli ve yapısı  vajina kızlık zarı tiplerinin  belirlenmesinde kullanılır. Kızlık zarının  yapısı ,elastikiyeti, yeri ve kalınlığı her kadında farklıdır.Kızlık zarı yapısına ve şekline göre ilk ilişki sonrası olan kanamanın miktarı ve olup olmaması da değişkenlik göstermektedir.Kişinin kendi kızlık zarını görmesi ve değerlendirmesi teknik olarak mümkün değildir.

Kızlık zarının  tıbbi bir görevi var mıdır ?

Kızlık zarının bilinen fizyolojik bir görevi yoktur. Vajinayı enfeksiyonlardan ve yabancı cisimlerin girmesinden korumak amacı taşıdığı sanılmaktadır. Bir bariyer görevi gören hymen vajinit gibi enfeksiyonların oluşmasını kısmen engellemektedir. Günümüzde kızlık zarının fizyolojik önemi değil sosyal ve adli görevi  vardır.

Kızlık zarı şekilleri, türleri arasında nasıl farklılıklar vardır? Kızlık zarının şekli her kadında değişken midir?

Tüm kadınlarda kızlık zarının yapısı farklı ve ortasındaki delik değişik büyüklük ve yapıdadır.İlişki ile  kanama olup olmayacağı bu ortadaki deliğin genişliğine ve bu yapının esnek olup olmamasına bağlıdır.Değişik tipte kızlık zarlarının şekli vardır . En sık görülenleri;

Annüler  hymen; Annuler kızlık zarı en sık görülen kızlık zarı çeşididir.Kadınların %70-95’inde bu şekildedir.Kızlık zarı halka şeklinde vagina girişinde olup ortasındaki delik de halka şeklindedir. Normal kızlıkzarı yapısıdır.Bazen ortasındaki delik fazla geniş (en alttaki resimde gösterilmekte) ,kanlanması az veya esnek olduğunda kanama olmamaktadır.Bu durumda cinsel birliktelikte "niye kanama olmadı, acaba bakire mi, bekaret var mı?" endişesi oluşmaktadır.

 

İmperfore  hymen; Nadiren doğuştan kızlık zarında delik bulunmayabilir ve bu durum ileride ciddi tıbbi sonuçlar doğurabilmektedir. Adetin başlaması ile kan dışarı akmayacağı için iç genital organlarda her ay adet kanı birikir.Çok şiddetli ağrı yapar. 15 yaşına gelmiş ve adet görmemiş genç kızların ,kızlık zarı kontrol edilmelidir.İmperfore hymen durumunda küçük bir operasyon ile kızlık zarını açmak gerekir ve bu işlemi takiben durum bildirir "bekaret raporu" verilir.

Septalı hymen;  Septalı kızlık zarı nadir görülür , ortasındaki delik bir bant ile ikiye ayrılmaktadır. İlk cinsel ilişkide çok ağrı,aşırı kanama veya cinsel ilişkiye tam girememe şikayeti ile genellikle doktora başvururlar.

 

 

Kribriform hymen; Epey nadirdir. Ortasında birden fazla küçük küçük delik vardır. Cinsel ilişki ile kızlık zarı genellikle yırtılmaz ve doktor tarafından cerrahi müdahale gerekmektedir.Dantel şeklinde görülmektedir.

 

 

Ksentrik hymen; Yarımay şeklinde alt kısmı kalın ve geniş bir zardır. İlişki ile genellikle yırtılmaz veya çok zorlama ile yırtıldığında şiddetli kanamalar olmaktadır.Genellikle çiftler cinsel ilişkiye girememe şikayeti ile doktora başvurular.

 

 

Yırtılmış ,bozulmuş hymen;  Ancak doktor muayenesi ile değerlendirilebilen kızlık zarının bozulmuş, yırtılmış olması durumu. Mavi oklarla gösterilen 2 tane "siyah çizgi" olan bölüm. Tıbbi değerlendirme olarak kızlık zarının "saat 3 ve saat 7 hizasında" yırtılmış olduğu görülmektedir.

 

 

Esnek, yırtılmayan hymen;  Cinsel ilişki ile yırtılmayan ve  esnek kızlık zarı olarak isimlendirilen durum. Esnek kızlık zarının ortasındaki normalde de var olan delik-açıklık normal kızlık zarına göre daha geniş (beyaz okla işaretli alan). İlişki sırasında yırtılmayıp penisin girmesine kanama olmadan izin verebilen bir oluşum şekli.Ancak doktor muayenesi ile değerlendirilebilen bu çeşit kızlık zarında ,ilişkide kanama olmadığı için muayene için jinekoloğa başvurmaktadırlar.

 

Kızlık zarının yırtılması nasıl olur ?

Cinsel birleşme veya yabancı bir cisim vajinaya girdiğinde eğer penis kızlık zarının ortasındaki delikten büyükse yırtılır ve kanama olur . Kizlik zarinin yırtılması genellikle  birkaç farklı yerden olmaktadır. Eğer cinsel beraberliğe devam edilirse yırtılmanın olduğu yerden kanama  az az devam eder.İlk yırtılmadan  3-4 gün sonra yırtık yeri nedbeleşir ve iyileşmeye başlar. Kanama miktarı kızlık zarının kalınlığına, yapısına, elastikiyetine ve cinsel birleşmenin şekline bağlıdır.

İlk İlişkide mutlaka her kadında  kanama olur mu?

Her kadında ilk birliktelikte kanama olacak diye bir kural yoktur. Bazı kızlık zarları penisin içeri girmesine  esneyerek kanama olmadan izin verirler. Veya yırtılan yerdeki kanlanma  ve kılcal damarlar  az olduğundan dolayı , fark edilmeyecek kadar az  kanama olmaktadır.İlişkiye müsait olarak adlandırılın bu durum halk arasında ‘ esnek kızlık zarı ’ olarak bilinmektedir. Kadınların yaklaşık %20-30 ‘unda kızlık zarı ilişkiye müsaittir ve kanama olmaz. İstek durumunda  jinekolojik muayene ile kızlık zarının yapısı anlaşılmaktadır.

Kızlık zarı nasıl bozulur korkusu genellikle ilk gece bir çok çift tarafından yaşanmakta, hatta bu sebeple başarısız ilk gece cinsel ilişki deneyimleri de olmaktadır. Doğrusu yeni evlenecek çiftleri "evlilik öncesi danışma" almaları, hem sağlıklı bir cinsellik hem de doğru " gebelikten korunma yöntemleri" için bilgilenmeleri gerekmektedir

Kızlık zarı bozulması, yırtılması cinsel ilişki dışında da mu?

Cinsel ilişki dışında kızlık zarının bozulması yırtılması çok nadirdir. Kızlık zarı yırtılması veya halk arasında söylendiği gibi "kızlık zarı patlaması" ciddi bir travma veya  bir kazada o bölgenin yaralanması ile nadir de olsa kızlık zarı zarar görebilmektedir.İlişki dışında nadir olarak bazen uzak doğu sporu, jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda, kaza ve bazen düşmelerde yırtılabilir. Ata veya bisiklete binme ile yırtılma olacağına dair pek de geçerli olmayan korkular vardır. Bisiklete binme ile yırtılması anatomik yapı ve yerleşim yeri olarak olarak olanaksız gibi düşünülmektedir.

Kızlık zarı yırtılması  sonrası havuza - denize girmede bir sakınca var mıdır?

Hayır herhangi bir sakınca yoktur. Fakat nadiren özellikle kalın olan kızlık zarının yırtılması , bozulması sonucu fazla kanama ve yırtık (deşirür) olabildiği için 2-3 gün denize - havuza girmemek daha uygun olabilmektedir.

El ile veya masturbasyon yolu ile kızlık zarının yırtılması , bozulması olur mu?

Vajina içine parmaklar girdiği veya başka yabancı cisim uygulandığı zaman yırtılabilmektedir. Fakat vajina içine herhangi bir şey uygulamadan yapılan mastürbasyonda kızlık zarı yırtılmaz.

Anal Seks (ters ilişki) sırasında kızlık zarı bozulması olur mu, zarar görür mü?

Hayır görmez, fakat ters ilişki (anal seks) hijyen ve cinsel-genel sağlık açısı ndan doğru bir cinsel birleşme şekli değildir.Makat ve bağırsaklar bir çok patojen mikrobun bulunduğu bir yerdir.

Ne zaman ve nasıl kızlık zarının yırtılması gerçekleştiği  anlaşılır mı?

Yırtılmanın üzerinden 7 gün geçtikten sonra , bu yırtılmanın yeni mi  yoksa ne zaman yırtıldığını söylemek ve zaman tahmini yapmak mümkün değildir.
Kızlık zarı bozma   ne tarafından ve nasıl olduğu da bilinemez, ilişkide penis ile mi, parmak veya başka bir cisim  ile mi veya kaza – travma sonucu ile  mi yırtıldığını anlamak mümkün değildir.

Kızlık zarı kanama yırtıldığında ne kadar sonra olmaktadır?  

Kızlık zarı bozulması veya halk arasında söylendiği gibi "kızlık zarı patlaması" sonrası kişiye göre kanama miktarı değişiklik göstermektedir. Kızlık zarının şekli,  yapısı, kalınlığı ve cinsel ilişkiye giriş şekli kanamanın miktarını belirlemektedir. Genellikle az miktarda  kendiliğinden duran,bir hijyenik pedi doldurmayacak tarzda ,bazen sürüntü şeklinde kanama olmaktadır. Nadiren yırtılma sırasında bir damar ağzı açılır ve kanama durmaz. Bir doktor müdahalesi ile yırtılan yerin dikilmesi gerekmektedir. Amaç vajina kızlık zarı tamiri değil kanayan yeri onarmaktır.

Kızlık zarını bozulması ağrıya sebep verir  mi?

Bize evlenmeden önce muayene ve danışma  için başvuran kadınların en büyük endişelerinden biri ,ilk birleşmede ağrı olup olmayacağı,kızlık zarının yırtılması nın ciddi bir rahatsızlık ve acıya sebep olup olamayacağıdır. Ağrının olup olmayacağında en önemli faktör cinsel ilişkide çiftler arasındaki uyum ve erkeğin davranışı ile kadına olan  yaklaşımıdır.Her şey normal ise genelde ciddi bir ağrı ve sancı olmamaktadır. Olan ağrı da 5-6 saniye sürmekte ve azalmaktadır.

İlk beraberliği kolaylaştırmak için nelere dikkat etmek gerekir?

Ağrıyı ve korkuyu azaltmak için çiftlerin psikolojik olarak cinsel ilişkiye hazır olmaları önemlidir. Ön sevişme vajinal salgıyı arttıracağı için beraberliği kolaylaştırır. Eğer kızlık zarınız kalın ise veya fazla korkunuz var ise, doktorunuzun önereceği kayganlaştırıcı yardımcı olacaktır. Dikkat etmek gereken cinsel ilişki sonrası enfeksiyonlardan korunmak ve önceden tedbir alarak istenmeyen bir gebeliğe izin vermemektir.

Yırtılan  zar kendiliğinden iyileşir mi?

Hayır . Yırtılan  zar kendiliğinden iyileşmez. 4-5 günde yırtılan bölge epitelyum ile kaplanıp yırtık olarak kalmaya devam eder.Tıbbi olarak yırtık kızlık zarının kendiliğinden iyileşmesi veya bir krem sürülerek iyileşip tekrar tamir olması mümkün değildir.

Kızlıkzarı yırtılmadan gebe kalmak mümkün mü?

Kızlık zarı yırtılmadan gebe kalmak mümkündür. Perine yani, kadın genital organlarının dış kısmının sperm ile teması ve bulaşması gebe kalmak için yeterli olabilmektedir. Bir çok genç kız kızlık zarları yırtılmaması için "sürtünme yolu" ile cinsel ilişkiye girmekteler ve nadiren de olsa bu şekilde istenmeyen bir gebelik oluşumu ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Buna "sıçrama konsepsiyonu" da denmektedir.

Kızlık zarı yırtılmadan kürtaj olunur mu?

Eğer elastik kızlık zarı esnek ise  ve aletlerin girmesine müsait ise ,fazla kalın muayene aleti kullanılmıyor ise ,yırtık kızlık zarı durumu oluşturulmadan kürtaj olmak mümkün olabilmektedir. Kullanılan ince spekulum yani vajinayı açan aletler ile kızlık zarına zarar vermeden kürtaj yapılmaya çalışılmaktadır.

Kızlık zarı bozulmadan başka sebeplerden dolayı  jinekolojik muayene olunur mu? Bakire Muayenesi Yapılır Mı?

Doğal olarak genç kızların muayenesi vaginal yoldan yapılmamaktadır. Vagina içine spekulum olarak isimlendirilen muayene aleti kullanmadan sadece gözlem ile,  ve  akıntı durumunda kültür alınarak muayene gerçekleştirilmektedir . Yumurtalıkların ve rahmin değerlendirilmesi ise karından bakılan ultrasonografi ile yapılmaktadır.Yani bakire kızların muayenesi sadece göz ile dış organ değerlendirilerek ve ultrason ile de iç genital organlar gözlenerek yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi ,tamiri olur mu?  Ne zaman dikimi yapılmalı?

Tıbben kızlık zar dikimi yapmak ve onarmak mümkündür. Bu işleme hymenoplasti ismi verilir.Kızlık zarı dikilmesi kadın doğum uzmanları tarafından yapılır ve bu işlemin yapılıp yapılmadığını yine kadın doğum uzmanları ve adli tabipler anlayabilirler.Her kadın doğum uzmanı değişik sebeplerden dolayı bu işlemi yapmaz. Tamir işleminden sonra mutlaka kanama olacaktır diye bir garanti yoktur. Yırtık kızlık zarı dikimi iki şekilde yapılır. Cinsel birleşmeden ve evlenmeden  epey süre önce yapılan estetik bir düzeltme ile yapay bir kızlık zarı yapılmaktadır. Bu yönteme kızlık zarı "flep  yöntemi" dikimi denmektedir. Kızlık zarı "kalıcı dikim" , kızlık zarı "kalıcı yöntem" olarak isimlendirilen bu yöntemin tıbbi isimleri ise  "hymenoplasti" veya "himenoplasti" dir. Diğer bir yöntem ise  evlenmeden 2-3 gün önce  kızlık zarına konan dikiş ile yapılmaktadır. Her iki yöntem de lokal anestezi ile yapılabilen fazla kanama ve operasyon riski olmayan ve kısa sürede (15-30 dakika) tamamlanan uygulamalardır.Bu yönteme halk arasında "geciçi  yöntem " veya kızlık zarı geçici dikimi" de denmektedir.Kızlık zarı tamiri uygulamaların yapılması etik ve hukuki olarak tartışmalıdır.Kızlık zarının dikilmesi ne tıbii olarak verilen isim "hymenoplasti" veya "himenoplasti" dir.
.Kızlık zarı dikimi fiyatı veya diğer adı ile kızlık zarı dikimi ücreti bunu yapan hekimin fiyat politikasına göre değişkenlik göstermektedir.


Kızlık zarı tamiri (KIZLIK ZARI DİKİMİ AMELİYATI , HYMENOPLASTİ -  HİMENOPLASTİ ) nasıl yapılır?  TIKLA...

 

Kızlık zarının yapısı doktora gitmeden hasta kendi kendiliğine (ayna veya başka bir şeyin yardımı ile) değerlendirebilir mi?

Hayır bir kadının kendi kızlıkzarı yapısında ayna kullanarak veya başka bir enstrümanın yardımı ile fikir yürütmesi ve değerlendirmesi mümkün değildir. Hekim ve jinekolog olamayan başka bir kişinin de hymen kızlık zarı yapısı hakkında yorum yapması teknik ve tıbbi olarak mümkün değildir . Muayenesi bir jinekolog tarafından kolaylıkla yapılıp tanı hemen konmaktadır

Kızlık zarının bozulduğu  nasıl anlaşılır? Bakirelik, Bekaret  Muayenesi Nasıl Yapılır.Bekaret raporu ve kızlık raporu nereden alınır?

Kadının kendisinin bunu anlaması mümkün değildir. Kızlık zarı bozulması nasıl anlaşılır sorusunun cevabı jinekolojik muayene ile  bir kadın doğum uzmanı tarafından  kolayıkla bozulup bozulmadığı, bakire olup olmadığı cevaplanabilmektedir. Bazen bu hymenin anatomik yapısından dolayı zor anlaşıldığı için büyütme ve kolposkopi ile bakmak gerekebilmektedir. 18 yaşının üzerindeki kadınlar kendi arzuları ile bunu öğrenebilmektedirler ve muayeneyi yapan doktorun da hasta istemediği takdirde üçüncü şahıslara muayene sonucunu bildirme ve söyleme zorunluluğu yoktur. Kızlık zarı hakkındaki yazılı  raporlar  (bekaret raporu, kızlık zarı raporu, kızlık raporu, bakirelik raporu) adli tabip uzmanları tarafından verilmektedir.Bakirelik yani bekaret muayenesi çok kolay olup jinekolog tarafından göz ile bakılıp karar verilmektedir ve ağrılı-acılı bir işlem değildir.Kızlık zarı muayenesi bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Kızlık Zarı Hymen Nedir Video

 

Hymen Kizlik Zari Türleri Tipleri Şekilleri Video


 

Kızlık Zarı  Muayenesi
Randevusu Almak İçin
TIKLAYIN....

 

Kızlık Zarı Muayenesi Video

 

 

 

Vajina estetiği nedir? Genital estetik ve labioplasti ameliyatı kimlere yapılır? Vajina daraltma ameliyatı hakkında detaylı bilgiler için.. TIKLA..

 

 

                                          Geri 


 

 

Jinekolojik muayene, Kızlık muayenesi nasıl?
Evlilik Öncesi Cinsel Danışma, ilk ilişki, İlk Cinsel Deneyim, Zifaf ve Gerdek
Cinsellik Hakkında Detaylı Bilgiler, Kadın Cinselliği Ve Erkek Cinselliği
Bekaret Muayenesi, Bekaret raporu, Kızlık  zarı testi, bakirelik raporu nasıl ve nedere verilir? Bakirelere Kürtaj Yapılır mı?
 


 
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Erkekte Erken Bosalma Impotans
Merak Edilen Cinsellik Kadin Hastaliklari Youtube Görüntleri Videolari Canli Görüntü Yayin Tv Ani
Kadinda Erkekte Escinsellik, Lezbiyenlik
Kadinda masturbasyon, Erkekte masturbasyon
Hamile, Gebe Kalma Için cinsellik,yöntemler tedaviler
Ilk Gece ,Zifaf, Gerdek, Kizlikzari ve Cinsellik
Meme Kanseri, Agrisi Teshis Ve Tedavisi, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum, Kadin Sagligi Muayenesi)
Sezeryan (Sezaryen) Resmi, Görüntüsü,Youtube Sezaryen Videosu Görüntüsü Youtub Sezaryan video
Dogum Resimleri Görüntüleri Ani, Fiyatlari Ücretleri Hastanesi, Fiyat Bilgileri, Ücretlendirme
Cinsel Uçuk Genital Herpes,Tedavi Edilmeli Mi Gerekli Mi Gereksiz Mi, Yapilmali Mi? Olmali Mi?Nasil
Genital Sigiller, Genital Sigil Tedavisi Gardasil HPV Rahim Kanseri Asisi Kondilom, HPV, Sigil Virüs
Bartolin Absesi, Bartholin Kisti Operasyonu
Vajina Mantar Enfeksiyonu, Akinti Kasinti
Kadin Hastaligi Olarak Vajinal Akinti
Sivilceler, Sivilce, Akne Tedavisi
Kadinda Tüylenme, Tüy Artisi
Endometriozis Belirtileri Tani Ve Tedavisi
Simir ( Pap Smear) Degerlendirilmesi, Cin 1, 2, 3, Ascus
Kolposkopi, Biopsi, Konizasyon Ve Kürtas ücretleri, fiyatlari, parasi ve hastanesi
Kisirlik, Gebelik Ve Miyom, Myom Tedavisi
Idrar Kaçirma , Tutamama Ve Jinekolok Ameliyati
Hamilelik, Gebelik ve Yumurtalik Kisti, Gebelik Hamilelik te Yumurtalikta kist tedavisi
Çikolata kisti ,Endometriyoma Ve Endometriyozis,Çukolata kisti ameliyati laparaslopi
Kadin Dogum Kanserleri ,Jinekolojik Kanser Tedavisi
Laparaskopi, Kist ve Kisirlik Tedavisi
Adet Hijyeni Ve Genital Bakim
Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Jinekolog Ve Kadin Dogum Uzmani Muayenesi Adresleri
Jinekolojik Muayene Ve Jinekolog,Jinekolok seçimi nerede, nasil , ücreti, fiyati ve parasi
G Noktasi ve Orgazm,Vajina Estetigi, Labioplasti Vajinoplasti Ameliyati Nasil Ne sekilde Nerede
Memede fibrokistik hastalik
Kordon dolanmasi (fotograflari görüntüleri resimleri) youtube video, yutup vidyo görüntüsü ani
Yumurtalik kisti tani ve tedavisi
Gebelikte uyku pozisyonu, Bebegim Nasil Rahat Eder?,Nasil Daha Saglikli Olur?
Erkelerde dogum kontrol asisi,Uygun Mu? Güvenilir Mi, Olmali Mi,Ne Sekilde Nezaman Nasil Takilir
Genital enfeksiyonlardan korunma yollari , Hamilelik Ve Gebelik Hijyeni Korunma Ne Sekilde Nasil
Gebede , Hamilede Düsük tehdidi , Gebe Hamile Takibi Kontrolu , Belirtileri
Smear testi nedir ,ne zaman
Hormon yerine bitkisel tedavi
40 yas üstü kadinlarda korunma, kimyasal gebelik, bozulmus gebelik ve bos gebelik nasil olusur?
Rahim agzinda yara ,yakma dondurma lazer tedavisi, resim ve görüntü, youtube yutube video tv
Hizli gebe kalmak için uygulamalar, hamilelik gebelik belirtileri ne olabilir? Hamile Ve Gebe Kalma
Adet düzensizligi sekilleri
Gebelikte Hamilelikte bulanti,kusma ,uyusma, ödem , karincalanma, mide yanmasi ,reflü belirtileri
Dogum kontrol haplari , Gebelikten Hamilelikten Korunma Istememe ,Yöntem
Miyom belirtileri ve tanisi ,myom tedavisi, nerede nasil ne sekilde Ve ne zaman yapilir
Cinsiyet belirleme ,Seçimi Tayini, hamilelik ve gebelik öncesi cinsiyet seçme,Çin Takvimi
Sezeryan mi? Normal dogum mu? Sezaryen Görüntüleri Resimleri Canli Ani Youtube Video Yutub
Gebelikte hamilelikte cinsel iliski ve birlesme pozisyonlari, güvenli mi? ne sekilde olmali
Polikistik over sendromu nedir ? Ultrasonografi ,Kadin Sagligi , Jinekoloji Ve Kadin Hastaliklari
Kizlik zari muayenesi, Kizlik zari hakkinda bilgiler
 
  Hafta hafta gebelik, ay ay hamilelik gebelik, gün gün gebe hamile takibi muaynesi ve tetkikleri
Gebelerde Hamilelerde Cinsel Iliski Ile Geçen Hastaliklar, Gebelik,Hamilelik Enfeksiyonlari
Gebe Hamile Muayenesi Takibi, Ne zaman, Nasil, Ne Sekilde Yapilir, Gebelik Hamilelik Dogum takibi
Kürtaj Hapi, Düsük Ilaci, kürtaj yapan doktorlar hastaneler klinikler, sik kürtaj, ard arda kurtas
Genetik Danisma,Perinatolojik Inceleme nerede nasil ne sekilde hangi hastane doktor klinikte yapilir
Agrisiz dogum, Epidural Anestezi, Dogum Ani, Sezeryan Ani, Sezaryan Ani, Sezaryen Ani Video
Spiral (Ria) Yöntemi Ile Korunma, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum) Kadin Sagligi Merkezi Muayenesi
Lohusalik (Logusalik), Üstüne Görme, Üste Görme, Dogum Sonrasi Kürdaj ( Kurtaj, Kurdaj,Kürdas)
Sünnet, Yenidogan Sünneti, Dogum Sonrasi Sünnet Ve bebek bakimi
Gebelik (Hamilelik) Takvimi, Gebelik Hesaplayicilari, Hamilelik Hesaplayicilari Hesaplayicisi Hamile
Ne Zaman Gebe, Nasil Hamile Kalabilirim?
Spermiogram, Sperm Bozuklugu Kisirlik Tetkikleri,Kisirlik Tedavisi (Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji)
Varikosel Ameliyati, Tedavisi
Çocuk Istegi ,Sik Sorulan Sorular
Erkekte Kisirlik, Erkek Kisirligi
Tüp Bebek, IVF, Mikroenjeksiyon, Yumurtalama Takibi ,Asilama Yöntemleri, Kisirlik Tedavisi
Asilama,Iui, Kisirlik Tedavisi
Kisirlik, Bebek Istegi Tetkikleri
Kadinlarda Kisirlik Nedenleri
Detoks Beslenme,Uzun Saglikli Yasam
Vitaminler Genel Bilgi, Diyet (Diet) yapma
Osteoporos, Kemikerimesi Ve Beslenme
Osteoporoz, Kemik Erimesi, Menapos Ve Kadin Hastaliklari Takibi Bitkisel Dogal Tedavi
Menopozda Kanama Kürtaj, Ne Zaman, Nasil Ne Sekilde -- Youtube Videolari, Görüntüleri Resimleri
Menapozda Cinsel Yasam , Cinsellik beslenme ve spor, Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji
Kadin Sagligi ,Unutkanlik, Alzheimer Bunama Hastaligi ve Menepoz
Menopoz , Menapoz Nedir
Cinsel Isteksizlik, Sogukluk, Hamilelik Gebelik Ve Cinsel Isteksizlik
Iktidarsizlik, Impotans, Sertlesme Bozuklugu
Bebek ve Cinsiyeti Kiz mi,erkek mi? Hamilelik Gebelik Ve Cinsiyet Meragi, Ne Zaman Kaçinci Hafta
Gebe kalma korkusu sehir efsaneleri
Genital Sigiller ,HPV Asisi Ve Kanser
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi resimleri youtube video vidyo görüntüleri görüntüsü izle
Anne karninda müzik
Suda dogum ,youtube video canli görüntüleri, youtub vidyo görüntüsü ve canli ani,nasil nerede, kim
Dogumda, Sezeryanda ( Sezaryen , Sezaryan) Kordon Kani
Seasonale ,yeni korunma yöntemi
Vajina Estetigi Ve Cinsellik
 

Yakında e-jinekolog.com sitemizde
doğum, ameliyat youtube video
RESİMLERİ
FOTOĞRAFLARI
VİDEOLARI
GÖRÜNTÜLERİ

solmenu.jpg
anasayfa
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Otomatik_Hesaplayicilar
   ! Yasal Uyarı !

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.net

Google Plus +