e-gebelik.net Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sık Kulananlara Ekle Soruları Cevaplıyor
   
Vitaminler , Mineraller Ve Detoks Beslenme
 


 

Detoks Gıdalar Hangileridir?
Detoks Besinler

 

 

Lif ve lifin bol bulunduğu gıda maddelerini, etkili bir detoks istiyorsanız, yemeklerinizle birlikte değil, yemek aralarında olmak kaydıyla bol miktarda ve düzenli tüketmelisiniz. Zira bu lifler sindirilmemelerine ve bu nedenle besin değeri taşımamalarına rağmen kolesterol, şeker, tuz, toksik radikal, alerjik madde, kanser yapıcı madde, doymuş yağ gibi metabolik hastalıklardan sorumlu olan zararlı maddeleri bağlar.

 Böylelikle kanser, kalp ve damar hastalıkları, kanser, alerji, Diyabet gibi önemli metabolik hastalıklara yakalanma riskiniz de azalmış olacaktır. Aynı lifler mide ve bağırsak boşluğunuzdaki toksik radikalleri yani iltihap yapıcı maddeleri de kendisine bağlayarak bu maddelerin bağırsaklardan emilimini engellemek sureti ile detoks etkisi yapar.

Detoks etkisi için özellikle ve düzenli tüketmeniz gerekli gıda maddelerinin başında kereviz gelir. Kerevizdeki fitalit adlı maddeler kolesterol fazlanızı safra asidine dönüştürür. Bu etki kerevizi son derece önemli kılar. Zira kolesterol damarlara yapışıp damar kireçlenmesi ve buna bağlı olarak yüksek tansiyon ve kalp ve damar hastalıklarına neden olmakla kalmaz. Aynı zamanda kendisi oksitlenerek toksik radikallere yani iltihap yapıcı maddelere dönüşmesi suretiyle iltihaplanmaya da neden olur. Zaten kendisinin neden olduğu damar kireçlenmesi, kalbi besleyen koroner damarların çapını daraltarak kalbin beslenmesini engelleyeceğinden dolayı, neticesinde görülebilecek bir kalp yetmezliği ile kanın iyice temizlenememesi ve buna bağlı bir iltihaplanma riski her zaman söz konusu olabilecektir. Bu nedenle kalbin sağlıklı çalışması iltihaplanmanın engellenmesi için bir numaralı parametredir. Bunun temini içinde damar kireçlenmesinin önlenmesi, bunun içinde kolesterolün kontrolü gerekir. Kerevizi bol tüketmelisiniz. Zira bu gıda maddesi ile kolesterolünüzü safra asitlerine dönüştürerek onun damar kireçlenmesi ve takibinde kalp ve damar hastalıkları ile iltihaplanmaya neden olmasını engellemiş olursunuz. Safra asitlerinizin artışı iltihaplanmayı engelleyecek gelişmelerden birisidir. Zira safra asitlerinin artışı ile bağırsağın çalışması hızlanır. Bağırsaklar ne kadar yeterli ve sağlıklı çalışırsa gıda maddelerini o kadar sağlıklı sindirecektir. Böylelikle kabızlık, basur ve hazımsızlık yani sindirememek şeklindeki sindirime ilişkin problemler de azalacaktır.

Kereviz gibi bol miktarda tüketmeniz gerekli bir diğer gıda maddesi de Enginar’dır. Enginarda bulunan peroksinitrit adlı madde peroksinitrit adlı iltihap yapıcı maddenin üretimini baskılamak suretiyle detoks etkisi gösterir. Enginar da kereviz gibi kolesterol fazlasını safraya dönüştürür. Böylelikle kalp ve damar hastalıkları ile sindirim hastalıklarına karşı korunma sağlar. Kalp ve damar hastalıkları ile sindirim rahatsızlıklarına karşı edinilen bu iki korunma ile iltihaplanma da baskılanır. Ancak her ki gıda maddesinin de safrayı artırması safra kesesi taşı olanlarda sorun yaratacaktır. Safra taşının yerinden oynaması gibi sakıncaların önlenmesi amacıyla her iki gıda maddesini de safra rahatsızlığı olanların tüketmemesi yararlı olacaktır. Her iki gıda maddesi de kan sulandırıcıdır. Aspirin, kumadin tablet kullananların kan sulandırıcı testleri rehberliğinde bu gıda maddelerini tüketmesi gerekir. Şayet kan sulandırma değerleri çok yüksek gelmiş, yani kanları fazla sulanmışsa bu gıda maddelerinin tüketilmemesi gerekir. Enginar ve kereviz özellikle çözünmez lif yönünden zengindir. Bu nedenle kolesterol, kanser yapıcı madde, toksik radikal, alerjik madde, şeker ve tuzun fazlası, doymuş yağ tüm bu zararlı maddeleri kendisine bağlayarak onların bağırsaklardan kana karışmasını engeller. Bu suretle pek çok metabolik hastalığa karşı korunma sağlamış olur.

Domates beta karoten adlı maddeler ve leukopen yönünden oldukça zengindir. Beta karoten maddeler karaciğerde en önemli antioksidant yani iltihaplanma baskılayıcı vitaminlerden A vitaminini sentezler. Yani domates A vitamini yönünden de zengin bir kaynaktır yorumlaması yapılabilir. A vitamini yağda eriyen vitaminlerdendir. Bu bakımdan domatesin A vitamini veya beta karotenlerinden daha çok yararlanmak istiyorsanız onu zeytinyağı,  ceviz, fındık, fıstık ile birlikte tüketmeye özen gösterin. Domates folik asit ve B6 yönünden de oldukça zengindir. Her iki vitamin de kolesterol kadar tehlikeli olan ve damar çeperlerinize yapışarak yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları ve bu gelişmeler neticesinde iltihaplanmaya neden olan homosistein’in azaltılmasında etkilidir. Ayrıca gebeliğin ilk üç aylık döneminde spina bifida riskinin engellenmesi açısından da son derece önemlidir. Domatesteki beta karotenler, folat, folik asit ve B6 vitaminleri ile leukopen kötü kolesterolünüzün düşmesine ve iyi kolesterolünüzün artmasına neden olur. Böylelikle sizi hem kalp ve damar hastalıklarına hem de iltihaplanmaya karşı korurlar.

Muz, domates ve elma. Bu üçlüyü hayatınız boyunca bol miktarlarda ve düzenli tüketin. Her üçünde de kolesterol ve kötü kolesterolünüzü düşüren flavon maddeler bol miktarda yer alır. Aynı maddeler toksik radikal üretimini baskılayarak detoks etkisi de gösterir. Her üç gıdada da A ve C vitaminleri bulunur. Her iki vitamin de toksik radikal üretimini baskılayarak  detoks etkisiyle yaşam kalitenizi yükseltir.

Kandaki şeker miktarınızın her zaman 70-140 mg/ml aralığında olmasına dikkat edin. Bu aralığın üzerindeki değerlerde yani kandaki şeker miktarı arttığında pek çok olumsuz gelişme ve iltihaplanma birbirini takip eder. Zira kanda artan şeker miktarını azaltmak amacıyla hücrelerden kana su geçişi başlar. Bu gelişme neticesinde hücreler su kaybetmeye başlar. Susuz ortamda hücreler enerji üretemez. Atıklarını boşaltamaz ve ölür. Hücre ölümlerine bağlı olarak doku ölümleri ve organ ölümleri başlar. Diyabet yani şeker hastalığı bu nedenle günümüzün en çok korkulan hastalıkları arasındadır. Kandaki şeker fazlası sadece bu olumsuz etkisi ile de sınırlı kalmaz. Şekerin fazlasının her zaman toksik radikale dönüşmesi potansiyeli vardır. Buna bağlı olarak kanda toksik radikal yani iltihap yapıcı madde miktarı artar. Kanda artan bu toksik maddelerin damar duvarına yapışmasıyla damar kireçlenmesi şekillenir. Buna bağlı olarak kalp ve damar hastalıkları kalbin yeterince sağlıklı çalışamamasına bağlı olarak kanın yeterli temizlenemeyişinden ise iltihaplanma şekillenecektir. Kısaca birbirine bağlı olumsuz gelişmeler, nihayetinde iltihaplanma ile sonlanacaktır. Şeker fazlası bir iltihaplanma etkenidir. Sadece Diyabete neden olması tehlikesinden dolayı değil, aynı zamanda iltihaplanmaya da neden olabileceğinden dolayı şekeri kanda daha az artıran gıda maddelerini bilmek ve onları ağırlıklı tüketmekle kan şekerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde hem Diyabet’e ve hem de iltihaplanmaya karşı korunma imkanı bulursunuz. Bu gıda maddeleri;

·                     Fasulye

·                     Nane

·                     Kırmızı pancar

·                     Salatalık

·                     Kabak

·                     Beyaz lahana

·                     Karnabahar

·                     Kereviz

·                     Ispanak

·                     Kuşkonmaz

·                     Brüksel lahanası

·                     Brokoli

·                     Pırasa

·                     Semizotu

·                     Kıvırcık

·                     Pazı’dır.

Mantar, gymnemic asit ve krom içerdiğinden dolayı kan şekerinizin düşmesinde etkili olan insülin hormonunuza hücrelerinizin daha çabuk cevap vermesini, ondan daha fazla etkilenmesini sağlar. Yani hücrelerin daha az miktardaki insülin’den daha fazla etkilenmesi ve bu sayede hücrelerin şekeri daha çabuk ve kolay kabul ederek tolere etmesi sağlanmış olur. Mantar bu etkisi ile kan şekerinin kontrolünde ve Diyabet’te son derece yararlı olan bir gıda maddesidir. Mantar gibi çemen (trigonella foenum graesum) da içerdiği trigonellin adlı maddelerle şekeri bağlayarak hem Diyabet hem de iltihaplanmaya karşı korunma sağlar. Bunun için günde bir çorba kaşığı çemen ununun bol su ile tüketilmesi yeterlidir.

 

                                 

                                                      Geri 


Beslenmenin temel bilgileri
Gebelikte ihtiyaç duyulan vitaminler
Multivitamin hapları
Detoks Gıdalar,Doğal Ürünler
gebelik hesaplama,adet hesaplama,
adet tarihi adeti öne alma adeti geciktirme

www.kurtajnedir.com

www.e-cinsellik.net

www.hpvtedavisi.com

www.e-jinekolog.com

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.org

www.genitalsigil.net

www.kizlik-zari.net

www.kurtajrehberi.net

 

www.haftahaftagebelik.org

www.hpvmerkezi.com

www.hpvdernegi.com

 

 


 
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Erkekte Erken Bosalma Impotans
Merak Edilen Cinsellik Kadin Hastaliklari Youtube Görüntleri Videolari Canli Görüntü Yayin Tv Ani
Kadinda Erkekte Escinsellik, Lezbiyenlik
Kadinda masturbasyon, Erkekte masturbasyon
Hamile, Gebe Kalma Için cinsellik,yöntemler tedaviler
Ilk Gece ,Zifaf, Gerdek, Kizlikzari ve Cinsellik
Meme Kanseri, Agrisi Teshis Ve Tedavisi, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum, Kadin Sagligi Muayenesi)
Sezeryan (Sezaryen) Resmi, Görüntüsü,Youtube Sezaryen Videosu Görüntüsü Youtub Sezaryan video
Dogum Resimleri Görüntüleri Ani, Fiyatlari Ücretleri Hastanesi, Fiyat Bilgileri, Ücretlendirme
Cinsel Uçuk Genital Herpes,Tedavi Edilmeli Mi Gerekli Mi Gereksiz Mi, Yapilmali Mi? Olmali Mi?Nasil
Genital Sigiller, Genital Sigil Tedavisi Gardasil HPV Rahim Kanseri Asisi Kondilom, HPV, Sigil Virüs
Bartolin Absesi, Bartholin Kisti Operasyonu
Vajina Mantar Enfeksiyonu, Akinti Kasinti
Kadin Hastaligi Olarak Vajinal Akinti
Sivilceler, Sivilce, Akne Tedavisi
Kadinda Tüylenme, Tüy Artisi
Endometriozis Belirtileri Tani Ve Tedavisi
Simir ( Pap Smear) Degerlendirilmesi, Cin 1, 2, 3, Ascus
Kolposkopi, Biopsi, Konizasyon Ve Kürtas ücretleri, fiyatlari, parasi ve hastanesi
Kisirlik, Gebelik Ve Miyom, Myom Tedavisi
Idrar Kaçirma , Tutamama Ve Jinekolok Ameliyati
Hamilelik, Gebelik ve Yumurtalik Kisti, Gebelik Hamilelik te Yumurtalikta kist tedavisi
Çikolata kisti ,Endometriyoma Ve Endometriyozis,Çukolata kisti ameliyati laparaslopi
Kadin Dogum Kanserleri ,Jinekolojik Kanser Tedavisi
Laparaskopi, Kist ve Kisirlik Tedavisi
Adet Hijyeni Ve Genital Bakim
Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Jinekolog Ve Kadin Dogum Uzmani Muayenesi Adresleri
Jinekolojik Muayene Ve Jinekolog,Jinekolok seçimi nerede, nasil , ücreti, fiyati ve parasi
G Noktasi ve Orgazm,Vajina Estetigi, Labioplasti Vajinoplasti Ameliyati Nasil Ne sekilde Nerede
Memede fibrokistik hastalik
Kordon dolanmasi (fotograflari görüntüleri resimleri) youtube video, yutup vidyo görüntüsü ani
Yumurtalik kisti tani ve tedavisi
Gebelikte uyku pozisyonu, Bebegim Nasil Rahat Eder?,Nasil Daha Saglikli Olur?
Erkelerde dogum kontrol asisi,Uygun Mu? Güvenilir Mi, Olmali Mi,Ne Sekilde Nezaman Nasil Takilir
Genital enfeksiyonlardan korunma yollari , Hamilelik Ve Gebelik Hijyeni Korunma Ne Sekilde Nasil
Gebede , Hamilede Düsük tehdidi , Gebe Hamile Takibi Kontrolu , Belirtileri
Smear testi nedir ,ne zaman
Hormon yerine bitkisel tedavi
40 yas üstü kadinlarda korunma, kimyasal gebelik, bozulmus gebelik ve bos gebelik nasil olusur?
Rahim agzinda yara ,yakma dondurma lazer tedavisi, resim ve görüntü, youtube yutube video tv
Hizli gebe kalmak için uygulamalar, hamilelik gebelik belirtileri ne olabilir? Hamile Ve Gebe Kalma
Adet düzensizligi sekilleri
Gebelikte Hamilelikte bulanti,kusma ,uyusma, ödem , karincalanma, mide yanmasi ,reflü belirtileri
Dogum kontrol haplari , Gebelikten Hamilelikten Korunma Istememe ,Yöntem
Miyom belirtileri ve tanisi ,myom tedavisi, nerede nasil ne sekilde Ve ne zaman yapilir
Cinsiyet belirleme ,Seçimi Tayini, hamilelik ve gebelik öncesi cinsiyet seçme,Çin Takvimi
Sezeryan mi? Normal dogum mu? Sezaryen Görüntüleri Resimleri Canli Ani Youtube Video Yutub
Gebelikte hamilelikte cinsel iliski ve birlesme pozisyonlari, güvenli mi? ne sekilde olmali
Polikistik over sendromu nedir ? Ultrasonografi ,Kadin Sagligi , Jinekoloji Ve Kadin Hastaliklari
Kizlik zari muayenesi, Kizlik zari hakkinda bilgiler
 
  Hafta hafta gebelik, ay ay hamilelik gebelik, gün gün gebe hamile takibi muaynesi ve tetkikleri
Gebelerde Hamilelerde Cinsel Iliski Ile Geçen Hastaliklar, Gebelik,Hamilelik Enfeksiyonlari
Gebe Hamile Muayenesi Takibi, Ne zaman, Nasil, Ne Sekilde Yapilir, Gebelik Hamilelik Dogum takibi
Kürtaj Hapi, Düsük Ilaci, kürtaj yapan doktorlar hastaneler klinikler, sik kürtaj, ard arda kurtas
Genetik Danisma,Perinatolojik Inceleme nerede nasil ne sekilde hangi hastane doktor klinikte yapilir
Agrisiz dogum, Epidural Anestezi, Dogum Ani, Sezeryan Ani, Sezaryan Ani, Sezaryen Ani Video
Spiral (Ria) Yöntemi Ile Korunma, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum) Kadin Sagligi Merkezi Muayenesi
Lohusalik (Logusalik), Üstüne Görme, Üste Görme, Dogum Sonrasi Kürdaj ( Kurtaj, Kurdaj,Kürdas)
Sünnet, Yenidogan Sünneti, Dogum Sonrasi Sünnet Ve bebek bakimi
Gebelik (Hamilelik) Takvimi, Gebelik Hesaplayicilari, Hamilelik Hesaplayicilari Hesaplayicisi Hamile
Ne Zaman Gebe, Nasil Hamile Kalabilirim?
Spermiogram, Sperm Bozuklugu Kisirlik Tetkikleri,Kisirlik Tedavisi (Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji)
Varikosel Ameliyati, Tedavisi
Çocuk Istegi ,Sik Sorulan Sorular
Erkekte Kisirlik, Erkek Kisirligi
Tüp Bebek, IVF, Mikroenjeksiyon, Yumurtalama Takibi ,Asilama Yöntemleri, Kisirlik Tedavisi
Asilama,Iui, Kisirlik Tedavisi
Kisirlik, Bebek Istegi Tetkikleri
Kadinlarda Kisirlik Nedenleri
Detoks Beslenme,Uzun Saglikli Yasam
Vitaminler Genel Bilgi, Diyet (Diet) yapma
Osteoporos, Kemikerimesi Ve Beslenme
Osteoporoz, Kemik Erimesi, Menapos Ve Kadin Hastaliklari Takibi Bitkisel Dogal Tedavi
Menopozda Kanama Kürtaj, Ne Zaman, Nasil Ne Sekilde -- Youtube Videolari, Görüntüleri Resimleri
Menapozda Cinsel Yasam , Cinsellik beslenme ve spor, Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji
Kadin Sagligi ,Unutkanlik, Alzheimer Bunama Hastaligi ve Menepoz
Menopoz , Menapoz Nedir
Cinsel Isteksizlik, Sogukluk, Hamilelik Gebelik Ve Cinsel Isteksizlik
Iktidarsizlik, Impotans, Sertlesme Bozuklugu
Bebek ve Cinsiyeti Kiz mi,erkek mi? Hamilelik Gebelik Ve Cinsiyet Meragi, Ne Zaman Kaçinci Hafta
Gebe kalma korkusu sehir efsaneleri
Genital Sigiller ,HPV Asisi Ve Kanser
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi resimleri youtube video vidyo görüntüleri görüntüsü izle
Anne karninda müzik
Suda dogum ,youtube video canli görüntüleri, youtub vidyo görüntüsü ve canli ani,nasil nerede, kim
Dogumda, Sezeryanda ( Sezaryen , Sezaryan) Kordon Kani
Seasonale ,yeni korunma yöntemi
Vajina Estetigi Ve Cinsellik
 

Yakında e-jinekolog.com sitemizde
doğum, ameliyat youtube video
RESİMLERİ
FOTOĞRAFLARI
VİDEOLARI
GÖRÜNTÜLERİ

solmenu.jpg
anasayfa
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Otomatik_Hesaplayicilar
   

! Yasal Uyarı !

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.net

Google Plus +