e-gebelik.net Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sık Kulananlara Ekle Soruları Cevaplıyor
   
Vitaminler , Mineraller Ve Detoks Beslenme
 


 

 

Detoks  Beslenme Yöntemleri

Ve Faydaları

 

 

Havuç detoks’da son derece önemli bir gıda maddesidir. Bu gıda maddesi A ve K antioksidant maddeleri ile iltihaplanmayı baskılar ve toksik radikal üretimini azaltır. A vitamini aynı zamanda vücut boşluklarını örten müköz salgıyı artırarak bu salgı ile vücudun mikroplara karşı korunmasını sağlar. Üretimine katkıda bulunduğu bu müköz salgı ile göz mukozasına zarar veren keratin adlı maddenin üretimini engelleyerek göz hastalıklarına karşı da korunma sağlar. Ayrıca antioksidanttır. Yani toksik radikal madde üretimini azaltır. Kalsiyum’un kemiklere bağlanmasını kolaylaştırarak, sadece iltihaplanmaya karşı değil kemik erimesi riskine karşı da korunma sağlar. Kısaca A vitamini göz hastalıklarına, iltihaplanmaya, kalp ve damar hastalıklarına ve enfeksiyonlara karşı korunma sağlayan çok önemli bir vitamindir. Bu vitamini bol miktarda içerdiğinden dolayı havuç detoks etkisi gösteren bir gıda maddesi konumundadır. Havuç suyunun beta karoten’inden ve A vitamininden yararlanmak istiyorsanız içine 1-2 damla zeytinyağı koyarak tüketin. Zira iltihaplanmayı baskılayan bu önemli vitamin yağda eriyerek sindirilebilir ve etkin hale gelir. Havuçta bulunan K1 vitamini ise kemik hücrelerinize kalsiyum’un bağlanmasını artırarak sizi kemik erimesine karşı koruyan bir vitamindir. Havucun A vitamini ve domatesin leukopen ve A vitamini, onları pişirmekle daha da aktifleşmekte ve etkili hale gelmektedir. Buna karşılık, aynı gıda maddelerindeki C vitamini ise aynı pişirme işlemi ile tersine yıkımlanır ve kayba uğrar. Beta karoten, A vitaminini ve C vitaminini bol miktarda içeren domates, kereviz, sarımsak, soğan, brokoli, Brüksel lahanası, ıspanak, Antalya salatası ve pırasayı günlük olarak tüketirken birazını da pişirmeden tüketin. Bu şekilde C vitamininden yararlanmış olursunuz. Bir kısmını ise pişirerek tüketin. Bu sayede A vitamininden yararlanmış olursunuz.

Çilek C vitamini yönünden oldukça önemli bir gıda maddesidir. Bu vitamini bol miktarda içermesinden dolayı çilek tüketimi ile pek çok yararlı etkiyi bir arada sağlayabilirsiniz. Öncelikle C vitaminini sadece bağışıklığı güçlendirmekte önemli bir vitamin bilmemize karşılık, bu vitaminin kemik sağlığından detoks’a kadar pek çok önemli etkisinin bulunduğunu da dikkate almalıyız. C vitamini kalsiyum’un kemiğe bağlanmasını artırarak kemik erimesine yakalanma riskini azaltır. Diğer tarafta kuvvetli antioksidanttır. Yani toksik radikal üretimini azaltarak detoks etkisi gösterir, iltihaplanmayı baskılar. Kemik ve diş sağlığını olumlu yönde etkiler. Bağ dokuyu artırarak kas ve eklemleri güçlendirir. Mutluluk hormonu seratonin’in artışını sağlar. İyi kolesterolü artırırken kötü kolesterolü azaltır. Böylelikle hem kalp sağlığına hizmet eder hem de iltihaplanmayı baskılamış olur.  Çilekteki manganez tiroit fonksiyonlarını düzenlemek sureti ile de iltihap yapıcı maddelerin kanda birikmesine engel olur. Çilek magnezyum içeriği ile kalp kasının sağlıklı çalışmasını sağlayarak detoks’a yardım eder. Ayrıca çok az miktarda omega 3 yağ içeren meyvelerden birisidir. Bu yağlar ise kolesterolü, kötü kolesterolü, homosisteini düşürmekte, toksik radikal üretimini baskılamakta, damarlara esneklik sağlamakta, kanı sulandırmaktadır. Tüm bu etkileri ile omega 3 yağları önemli miktarda içeren çilek sayesinde hem kalp ve damar hastalıklarına hem de iltihaplanmaya karşı korunabilmektesiniz. Ancak okzalat içermesi dolayısıyla safra taşı ve böbrek yetmezliği olanların tüketmemesi gerekmektedir. Goitrojen adlı maddeleri ile de tiroit baskıladığından tiroit fonksiyon yetmezliği olanların uzak durması gereken gıda maddelerindendir.  Karnabahar

  BrükMantar, tüm buğday ve karaciğer; bu üç gıda maddesi L ergotionein adlı iltihaplanmayı baskılayan çok yararlı bir madde içerir. Karaciğeri bu özelliğine rağmen önermek aynı zamanda yüksek miktarda kolesterol içerdiğinden yanlış olur. Buna karşılık mantar ve tüm buğdayı L-ergotionein’inden dolayı iltihaplanmayı baskılamak amacıyla rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Mantar selenyum içeriği yüksek gıda maddelerinden birisidir. Selenyum iltihaplanmayı baskılayan ve toksik radikal üretimini azaltan en önemli minerallerdendir. Bu mineral glutathionperoksidaz adlı iltihaplanmayı baskılayan bir enzimin yapısına girer. Bu enzim ise glutathion adlı hücreyi iltihap yapıcı maddelere karşı koruyan maddenin azalmasını engeller. İşte bizi toksik radikallerin tahribatına karşı koruyan  glutathion adlı bu yararlı maddenin miktar olarak azalmasını engellemesi ile detoks etkisi gösteren selenyum mineralini yeterli miktarda tüketmemiz gerekir. Bu mineralin bol miktarda yer aldığı kültür mantarının tüketilmesi de bu nedenle detoks etkisi gösterir. Mantarda A ve C vitaminleri gibi iltihaplanmayı baskılayan ve toksik radikal üretimini azaltan bir diğer önemli vitamin olan E vitamini de bulunmaktadır. Mantardaki B2 yani riboflavin adlı vitamin proteinlerle birleşerek flavoproteinleri meydana getirir. Bu proteinler ise hücrelerde enerjinin üretildiği kısımların toksik radikal tahribatına karşı korunmasını sağlayan glutathion adlı koruyucu maddeyi korumakla görevlidir. Bu nedenle hem sağlıklı enerji üretimi yapılabilmesi hem de bu enerji üretiminin gerçekleştiği hücre kısımlarının iltihaplanmaya karşı korunması için mantarın B2 vitamininden yararlanabilirsiniz. Ayrıca mantar, her ne kadar protein kalitesi düşük olsa da demir içererek kansızlığa karşı belli bir korunma sağlayabilecek potansiyeldeki yegane gıda maddelerindendir. Üstelik demirle birlikte bakır mineralini de içermesi kansızlığa karşı koruyucu etkisini daha da artırmaktadır. İçerdiği yeterli miktardaki manganez adlı mineral ise süperoksit dismütaz adlı enzimin yapısına girer. Bu enzim iltihaplanmayı baskılayan en önemli enzimlerdendir. Bu fonksiyonu ile de mantar bir detoks gıda maddesi konumuna gelmektedir. Diğer tarafta mantarın selenyumu başka bir iltihaplanmayı baskılayıcı enzim olan glutathion peroksidaz adlı enizimin yapısına girmek suretiyle iltihaplanmayı baskılar.

Brüksel lahanasını, karnabahar ve soğanı küçük parçalar halinde doğrayarak tezgahta, yemek veya yemek hazırlığı öncesinde 5-10 dakika bekletin. Bu sayede bu gıda maddelerinde bulunan sinigrin adlı maddeler gene bu gıda maddelerinde bulunan myrosinaz adlı enzimi uyararak, onun şekeri isotiosionat adlı flavon maddelere dönüştürmesini mümkün kılacaktır. Oluşan bu isotiosionat’lar hem kansere hem de iltihaplanmaya karşı koruyucudur. Brüksel lahanasında ayrıca indol 3 karbinol ve sülfarofen adlı kansere karşı koruyucu maddeler de yer alır. Brüksel lahanasında bulunan B6 vitamini, folat ve folik asit ise homosistein ve kolesterolü düşürerek hem damar kireçlenmesine hem de takibinde oluşacak iltihaplanmaya karşı sizi koruyacaktır. Brüksel lahanasının K1 vitamini ise kalsiyumunuzun kemiklerinize daha kolay bağlanmasını sağlayarak kemik erimesine yakalanma riskinizi azaltacaktır.

Etkili bir detoks için tükettiğiniz gıda maddeleri kadar yemeklerinizde kullandığınız yağlar da son derece önemlidir. Hayvansal yağlar doymuş yağ ve kolesterol yönünden zengin olduklarından hem kalp ve damar sağlığını tehdit ederek damar kireçlenmesine neden olur hem de iltihaplanmaya yol açar. Buna karşılık sebze ve meyvelerle balık ve su ürünlerinde bulunan çok doymamış bağlı yağlar ve bunlardan da özellikle omega 3 yağlar zararlı prostoglandin hormonlarını baskılamak ve yararlı olanlarını harekete geçirmek suretiyle iltihaplanmayı baskılar. Ayrıca bu yağlar kolesterolü ve kötü kolesterolü düşürür. Damarları genişletip kanı sulandırarak da yüksek tansiyonu ve buna bağlı kalp ve damar hastalıklarını önler. Ancak bazı sebze ve meyvelerde bulunan tek doymamış bağlı yağlar vardır ki bunlar omega 3 yağlardan bile daha avantajlıdır. Zira bu yağlar omega 3 yağlar gibi kolesterol ve kötü kolesterolü düşürür. Buna karşılık, onlardan daha avantajlı olarak bunu gerçekleştirirken iyi kolesterolün düşmesine de neden olmazlar. Bu yağlar en fazla zeytinyağında takiben konola ve soya yağlarında mevcuttur. Bu hatırlatmaların ışığında zeytinyağı, konola yağı, soya yağı ve omega 3 yağ ihtiyacı içinde yağlı balık etlerine yeterli miktarda yer ayırın.

Kabuklu yemişlerden fındık B1 vitamini ve selenyum, Amerikan fıstığı niasin, badem kalsiyum ve B2 fıstık ise kolesterolü düşürücü etkide bulunan fitosteroller yönünden zengindir. Bu nedenle sadece badem veya fıstık gibi belli kuruyemişleri tüketmekten ziyade kuruyemişleri karıştırarak tüketmeniz daha geniş yelpazede mineral, B kompleks ve fitosterol almanız yönünden yararlı olacaktır. Buna karşılık belli miktarların günde 14-18 adetin üzerinde kabuklu yemiş tüketiminden kaçının. Zira belli miktarda iltihaplanmayı baskılayan omega 3 yağlar içeren bu gıda maddeleri aynı zamanda üstelik bol miktarlarda iltihaplanmadan sorumlu omega 6 yağlar içermektedir. Bu önemli noktayı kesinlikle dikkate alın. Aksi takdirde kabuklu yemiş tüketimi ile iltihaplanma ve yüksek glisemik indeksleri ile de Diyabet’e yakalanmanız söz konusu olabilir.

Sarımsak organik sülfürlü maddeleri ile bakterileri yıkımlayarak sizi enfeksiyonlara karşı korumakta ve iltihaplanmayı baskılamaktadır. Ayrıca allisin adlı maddesi  kötü kolesterolü düşürerek kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltır. B6 vitaminini yeterli miktarda içeren sarımsak gebelik döneminde tüketildiği takdirde spina bifida riskini azaltması ile de yararlı olacaktır. Ancak kanı fazla sulandıran bir gıda maddesi olduğu için kan sulandırıcı kullanan kalp ve damar hastalarının doktor kontrolünde kan sulandırıcı bir tablet kullanmamaları şartı ile bu gıda maddesine yaklaşması gerekmektedir.

Kırmızı et ve ürünleri sağlık konusunda en fazla tartışma konusu olan kısmı oluşturmuştur. Bunun en önemli nedeni de bu gıda maddelerinin bir yanda kolesterol ve homosisteini artırarak kalp ve damar hastalıklarına neden olması, oksidasyonu artırarak toksik radikal üretimine neden olması ve kanser özellikle de mide ve bağırsak kanserlerine yakalanma riskini artırması diğer tarafta ise mükemmel kalitede protein kaynağı olmalarıdır. Tehlikelerinden ve neden oldukları iltihaplanma ile kalp ve damar hastalıklarından kırmızı et ve et ürünleri değil onların yapısına işlemiş hayvansal yağ kısmı sorumludur. Ancak bu yağı hiç bir işlemle tamamıyla ayırmanız da mümkün olmadığı için, doğal olarak özellikle ileri yaşlarda bu gıda maddelerini fazla miktarlarda tüketmemelisiniz. Buna karşılık genç yaşlarda metabolizmanın ve hormonal üretimin daha fazla çalışmasından dolayı kolesterol daha fazla tolere edilebilir ve hatta yararlı maddelere dönüştürülebilir. Bu nedenle genç yaşlarda yani otuzlu yaşlara kadar kolestrerol ve homosistein gibi riskleri bir kenara bırakarak öncelikli olarak kaliteli protein ve demir ihtiyacınızı karşılamak durumundasınız. Bu nedenle bu dönemlerde kırmızı et ve ürünleri ideal kaynak olacaktır. Yani mümkün olduğu kadar yağsız kırmızı et ve ürünleri son derece yüksek protein kaliteleri ve kaliteli demir içermeleri nedeni ile özellikle gençlik döneminde tüketilmelidir. Ancak kolesterol ve homosistein risklerine sahip olmaksızın aynı besin  değerlerini hatta daha bol içeren balık ve su ürünleri de vardır. Otuzlu yaşlardan itibaren kaliteli proteinleri ve demiri omega 3 yağları ile birlikte ve iltihaplanmayı baskılayan A, D, E ve K vitaminleri ile folat, folik asit ve B12 vitaminleri ile balık etleri ve kabuklu deniz ürünleri düzenli tüketilmelidir. Etkili bir detoks ve yaşam kalitenizin artırılması için özellikle ileri yaşlarda kaliteli protein ve demir kaynağı olan kırmızı et ve ürünlerinin balık ve kabuklu deniz ürünleri ile yer değiştirmesi son derece akılcı ve yararlı olacaktır.

Balık etlerinden okyanus somonu içerdiği yüksek orandaki omega 3 yağ içeriği ile zararlı prostoglandin hormonlarınızı baskılayarak iltihaplanmanızın da baskılanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca balık etleri kolesterol içermez. Somon etini kaliteli demir ve protein kaynağı olarak tüketebilir ve üstellikte bunu gerçekleştirirken kolesterolünüzü artırmak değil tersine düşürürsünüz.

Az yağlı yani en fazla % 2 yağlı tüketilmeleri kaydı ile yoğurt ve süt son derece kaliteli proteinleri ile onarım ve gelişiminizi temin edecektir. Yoğurt ilave olarak içerdiği probiyotik bakterilerle yani yararlı mikroplarla mide ve bağırsak boşluğunuzdaki fazla kolesterolünüzü, kanser yapıcı maddelerinizi, tuz ve şekerinizi, doymuş yağ, toksik radikal, alerjik madde, homosistein, trans yağ gibi zararlı maddeleri tüketmek sureti ile bu zararlı maddelerin kana karışmasını engeller. Böylelikle sizi kanserden kalp ve damar hastalıklarına ve Diyabet’e kadar pek çok metabolik rahatsızlığa karşı korur. Sütü laktoz’u nedeniyle tüketemeyenler ve ona alerji gösterenler için yoğurt çok daha sağlıklı bir alternatiftir. Yoğurtta B2 yani riboflavin, B5 yani pantotenik asit, çinko, potasyum ve laktoferrin de bulunur. Bu maddeler iltihaplanmayı baskılayıcı etkileri ile detoks etkisi gösterir. Potasyum ise kalp kasınızın sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. Yoğurt içme sütü gibi iltihaplanmayı baskılayan A, D, E ve K vitaminleri yönünden zengin olduğu için iltihaplanmanızın baskılanmasında da az yağlı olmak kaydı ile etkilidir. Gerek içme sütü ve gerekse yoğurt gibi süt ürünleri zaten kalsiyum kaynağı olarak az yağlı olmak kaydı ile gençlik döneminden itibaren düzenli ve bol tüketilmelidir. Ancak iyot ve süt proteini olan kazeinin demiri bağlamasından dolayı anemik olanlarınızın süt ve süt ürünlerini demir yönünden zengin gıdalardan 2-3 saat önce veya sonra tüketmesi demirin kullanımına bu gıda maddelerinin engel olmaması açısından yararlı olacaktır.

Soya ve soyalı gıdalar hayvansal proteinler kadar olmasa da bitkisel proteinler arasında onlara en yakın olanıdır. Bu nedenle kolesterol ve homosistein tehlikesi olmaksızın kalp ve damar hastalıklarına karşı korunmayı öncelikli hedef seçen bireylerde kaliteli protein alternatifi olarak soya ve soyalı gıdalar tercih edilebilir. Ancak bu proteinlerin  daidzein ve genistein adlı östrojen maddelerinin özellikle genç kızlarda ve kanser hastalarında hormonal dengeyi sarsabileceği dikkate alınmalıdır. Diğer tarafta soya ve soyalı gıdalarda bulunan goitrojenler tiroidin fonksiyonunu baskılar. Hipotiroid’li bireylerin de bu gıdalardan uzak durmaları yerinde olacaktır. Soyalı gıdalarda bulunan oksalat ve purin maddelerden dolayı böbrek yetmezliği olanlar, safra kesesine ilişkin rahatsızlığı olanlarla gut hastalarının da soya ve soyalı gıdalardan uzak durması yararlı olacaktır.

Acı ve tatlı baharatlar isoflavon adlı damarları genişleten, kanı sulandıran, kolesterolü düşüren, oksidasyonu baskılayarak toksik radikal üretimini azaltan maddeler içerir. Ancak acı baharatlara acılık veren kimyasal maddelerin böbrek ve karaciğer dokuyu tahrip ettiği araştırmalarla ortaya konmuştur. Bu nedenle etkili bir detoks için başta zencefil ve kişniş olmak üzere acı olmayan baharatları bol ve tuz yerine tüketmeniz son derece yararlı olacaktır.

 

                                                      Geri 


Beslenmenin temel bilgileri
Gebelikte ihtiyaç duyulan vitaminler
Jinekolog İstanbul. doktornevra
Genç Kalma Yolları Yöntemleri
Gençlik İlaçları Beslenmesi
Kırışıklık Tedavisi,yaşlanmayı durdurma.Online Doktor

 

www.e-gebelik.net

www.kurtajnedir.com

www.e-cinsellik.net

www.hpvtedavisi.com

www.e-jinekolog.com

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.org

www.genitalsigil.net

www.kizlik-zari.net

www.kurtajrehberi.net

 

www.haftahaftagebelik.org

www.hpvmerkezi.com

www.hpvdernegi.com

,

 
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Erkekte Erken Bosalma Impotans
Merak Edilen Cinsellik Kadin Hastaliklari Youtube Görüntleri Videolari Canli Görüntü Yayin Tv Ani
Kadinda Erkekte Escinsellik, Lezbiyenlik
Kadinda masturbasyon, Erkekte masturbasyon
Hamile, Gebe Kalma Için cinsellik,yöntemler tedaviler
Ilk Gece ,Zifaf, Gerdek, Kizlikzari ve Cinsellik
Meme Kanseri, Agrisi Teshis Ve Tedavisi, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum, Kadin Sagligi Muayenesi)
Sezeryan (Sezaryen) Resmi, Görüntüsü,Youtube Sezaryen Videosu Görüntüsü Youtub Sezaryan video
Dogum Resimleri Görüntüleri Ani, Fiyatlari Ücretleri Hastanesi, Fiyat Bilgileri, Ücretlendirme
Cinsel Uçuk Genital Herpes,Tedavi Edilmeli Mi Gerekli Mi Gereksiz Mi, Yapilmali Mi? Olmali Mi?Nasil
Genital Sigiller, Genital Sigil Tedavisi Gardasil HPV Rahim Kanseri Asisi Kondilom, HPV, Sigil Virüs
Bartolin Absesi, Bartholin Kisti Operasyonu
Vajina Mantar Enfeksiyonu, Akinti Kasinti
Kadin Hastaligi Olarak Vajinal Akinti
Sivilceler, Sivilce, Akne Tedavisi
Kadinda Tüylenme, Tüy Artisi
Endometriozis Belirtileri Tani Ve Tedavisi
Simir ( Pap Smear) Degerlendirilmesi, Cin 1, 2, 3, Ascus
Kolposkopi, Biopsi, Konizasyon Ve Kürtas ücretleri, fiyatlari, parasi ve hastanesi
Kisirlik, Gebelik Ve Miyom, Myom Tedavisi
Idrar Kaçirma , Tutamama Ve Jinekolok Ameliyati
Hamilelik, Gebelik ve Yumurtalik Kisti, Gebelik Hamilelik te Yumurtalikta kist tedavisi
Çikolata kisti ,Endometriyoma Ve Endometriyozis,Çukolata kisti ameliyati laparaslopi
Kadin Dogum Kanserleri ,Jinekolojik Kanser Tedavisi
Laparaskopi, Kist ve Kisirlik Tedavisi
Adet Hijyeni Ve Genital Bakim
Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Jinekolog Ve Kadin Dogum Uzmani Muayenesi Adresleri
Jinekolojik Muayene Ve Jinekolog,Jinekolok seçimi nerede, nasil , ücreti, fiyati ve parasi
G Noktasi ve Orgazm,Vajina Estetigi, Labioplasti Vajinoplasti Ameliyati Nasil Ne sekilde Nerede
Memede fibrokistik hastalik
Kordon dolanmasi (fotograflari görüntüleri resimleri) youtube video, yutup vidyo görüntüsü ani
Yumurtalik kisti tani ve tedavisi
Gebelikte uyku pozisyonu, Bebegim Nasil Rahat Eder?,Nasil Daha Saglikli Olur?
Erkelerde dogum kontrol asisi,Uygun Mu? Güvenilir Mi, Olmali Mi,Ne Sekilde Nezaman Nasil Takilir
Genital enfeksiyonlardan korunma yollari , Hamilelik Ve Gebelik Hijyeni Korunma Ne Sekilde Nasil
Gebede , Hamilede Düsük tehdidi , Gebe Hamile Takibi Kontrolu , Belirtileri
Smear testi nedir ,ne zaman
Hormon yerine bitkisel tedavi
40 yas üstü kadinlarda korunma, kimyasal gebelik, bozulmus gebelik ve bos gebelik nasil olusur?
Rahim agzinda yara ,yakma dondurma lazer tedavisi, resim ve görüntü, youtube yutube video tv
Hizli gebe kalmak için uygulamalar, hamilelik gebelik belirtileri ne olabilir? Hamile Ve Gebe Kalma
Adet düzensizligi sekilleri
Gebelikte Hamilelikte bulanti,kusma ,uyusma, ödem , karincalanma, mide yanmasi ,reflü belirtileri
Dogum kontrol haplari , Gebelikten Hamilelikten Korunma Istememe ,Yöntem
Miyom belirtileri ve tanisi ,myom tedavisi, nerede nasil ne sekilde Ve ne zaman yapilir
Cinsiyet belirleme ,Seçimi Tayini, hamilelik ve gebelik öncesi cinsiyet seçme,Çin Takvimi
Sezeryan mi? Normal dogum mu? Sezaryen Görüntüleri Resimleri Canli Ani Youtube Video Yutub
Gebelikte hamilelikte cinsel iliski ve birlesme pozisyonlari, güvenli mi? ne sekilde olmali
Polikistik over sendromu nedir ? Ultrasonografi ,Kadin Sagligi , Jinekoloji Ve Kadin Hastaliklari
Kizlik zari muayenesi, Kizlik zari hakkinda bilgiler
 
  Hafta hafta gebelik, ay ay hamilelik gebelik, gün gün gebe hamile takibi muaynesi ve tetkikleri
Gebelerde Hamilelerde Cinsel Iliski Ile Geçen Hastaliklar, Gebelik,Hamilelik Enfeksiyonlari
Gebe Hamile Muayenesi Takibi, Ne zaman, Nasil, Ne Sekilde Yapilir, Gebelik Hamilelik Dogum takibi
Kürtaj Hapi, Düsük Ilaci, kürtaj yapan doktorlar hastaneler klinikler, sik kürtaj, ard arda kurtas
Genetik Danisma,Perinatolojik Inceleme nerede nasil ne sekilde hangi hastane doktor klinikte yapilir
Agrisiz dogum, Epidural Anestezi, Dogum Ani, Sezeryan Ani, Sezaryan Ani, Sezaryen Ani Video
Spiral (Ria) Yöntemi Ile Korunma, (Kadin Hastaliklari Ve Dogum) Kadin Sagligi Merkezi Muayenesi
Lohusalik (Logusalik), Üstüne Görme, Üste Görme, Dogum Sonrasi Kürdaj ( Kurtaj, Kurdaj,Kürdas)
Sünnet, Yenidogan Sünneti, Dogum Sonrasi Sünnet Ve bebek bakimi
Gebelik (Hamilelik) Takvimi, Gebelik Hesaplayicilari, Hamilelik Hesaplayicilari Hesaplayicisi Hamile
Ne Zaman Gebe, Nasil Hamile Kalabilirim?
Spermiogram, Sperm Bozuklugu Kisirlik Tetkikleri,Kisirlik Tedavisi (Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji)
Varikosel Ameliyati, Tedavisi
Çocuk Istegi ,Sik Sorulan Sorular
Erkekte Kisirlik, Erkek Kisirligi
Tüp Bebek, IVF, Mikroenjeksiyon, Yumurtalama Takibi ,Asilama Yöntemleri, Kisirlik Tedavisi
Asilama,Iui, Kisirlik Tedavisi
Kisirlik, Bebek Istegi Tetkikleri
Kadinlarda Kisirlik Nedenleri
Detoks Beslenme,Uzun Saglikli Yasam
Vitaminler Genel Bilgi, Diyet (Diet) yapma
Osteoporos, Kemikerimesi Ve Beslenme
Osteoporoz, Kemik Erimesi, Menapos Ve Kadin Hastaliklari Takibi Bitkisel Dogal Tedavi
Menopozda Kanama Kürtaj, Ne Zaman, Nasil Ne Sekilde -- Youtube Videolari, Görüntüleri Resimleri
Menapozda Cinsel Yasam , Cinsellik beslenme ve spor, Kadin Hastaligi Ve Jinekoloji
Kadin Sagligi ,Unutkanlik, Alzheimer Bunama Hastaligi ve Menepoz
Menopoz , Menapoz Nedir
Cinsel Isteksizlik, Sogukluk, Hamilelik Gebelik Ve Cinsel Isteksizlik
Iktidarsizlik, Impotans, Sertlesme Bozuklugu
Bebek ve Cinsiyeti Kiz mi,erkek mi? Hamilelik Gebelik Ve Cinsiyet Meragi, Ne Zaman Kaçinci Hafta
Gebe kalma korkusu sehir efsaneleri
Genital Sigiller ,HPV Asisi Ve Kanser
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi resimleri youtube video vidyo görüntüleri görüntüsü izle
Anne karninda müzik
Suda dogum ,youtube video canli görüntüleri, youtub vidyo görüntüsü ve canli ani,nasil nerede, kim
Dogumda, Sezeryanda ( Sezaryen , Sezaryan) Kordon Kani
Seasonale ,yeni korunma yöntemi
Vajina Estetigi Ve Cinsellik
 

Yakında e-jinekolog.com sitemizde
doğum, ameliyat youtube video
RESİMLERİ
FOTOĞRAFLARI
VİDEOLARI
GÖRÜNTÜLERİ

solmenu.jpg
anasayfa
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Otomatik_Hesaplayicilar
   

! Yasal Uyarı !

www.kurtaj.info

www.genitalsigil.net

Google Plus +